Gönül: "Kabus Senaryosu Hakkında Bilgim Yok" - Son Dakika

Gönül: "Kabus Senaryosu Hakkında Bilgim Yok"

16.06.2007 14:41
Gönül:

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Bugün Bazı Basın Organlarında Yer Alan "Washington'da Kabus Senaryosu" Başlıklı Haberlerle İlgili Olarak, "Bana İntikal Etmiş Resmi Bir Bilgi Yok" Dedi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, bugün bazı basın organlarında yer alan " Washington'da kabus senaryosu" başlıklı haberlerle ilgili olarak, "Bana intikal etmiş resmi bir bilgi yok" dedi.

AKP Bornova Teşkilatında milletvekili adaylarıyla seçim koordinasyon merkezi toplantısına katılan Bakan Gönül, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, Washington'daki bir düşünce kuruluşunda, Türk askeri yetkililerinin de katıldığı toplantıda, ''eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu'ya suikast, İstanbul'a PKK saldırısı ve Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine gireceğine'' ilişkin senaryoların ele alındığı yolundaki iddiaları hatırlatması üzerine Bakan Gönül, ''Bana resmen intikal etmiş bilgi yok'' dedi.

Bu senaryonun basın mensuplarına nasıl ulaşmış olabileceği yolundaki sorulara da Bakan Gönül, ''Medya bizden çok daha hür. Bizler hukuki kısıtlamalarla ve resmi bilgilerle hareket ediyoruz. Medya görevini en iyi şekilde yapıyor. Onların bu serbestiyetinin bizde olması beklenemez. Bize intikal etmiş resmi bilgiyle sizi bilgilendirebiliriz. Dışarıdan aldığımız bilgilerle değil'' karşılığını verdi.

Bir basın mensubunun, Irak'ın kuzeyi ile ilgili sorusuna ise Bakan Gönül, Irak'ın kuzeyine girme konusunda iki önemli açıklamanın olduğunu, bunlardan birisinin Genelkurmay Başkanı tarafından, diğerinin Başbakan başkanlığında düzenlenen asayiş toplantısı sonrasında yapılan açıklama olduğunu belirtti. Gönül, ''Onlara ilave edeceğim bir şey yok'' dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor Gönül: 'Kabus Senaryosu Hakkında Bilgim Yok' - Son Dakika Spor


Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Giydiği çorap nedeniyle eleştirildikten sonra reklam teklifi bekleyen Seda Sayan'ın başına talih kuşu kondu Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti