Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel) - Son Dakika

Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)

02.01.2012 14:11
Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel), System.String[]

Gönüllü öğretmenlerin ardından gönüllü hekimler de Afrika'ya kalıcı olmak için gidiyor.

Gönüllü öğretmenlerin ardından gönüllü hekimler de Afrika'ya kalıcı olmak için gidiyor. Nijerya'nın ardından Kenya'nın Başkenti Nairobi'ye hastane kurmak için kolları sıvayan Türk doktorlar, en kritik ameliyatları bile bu ülkelerde yapacak. Somali ve Libya'da en kısa sürede faaliyete geçecek hastanelerle, Türk doktorlar 'Kara Kıta'ya, sağlık taramalarının ötesinde kalıcı hizmetlerle katkıda bulunacak.

Söz konusu müjde Uluslararası Anadolu Sağlık Federasyonu (USAF)'nun Kızılcahamam'daki toplantısında kamuoyuna açıklandı. İlahiyatçı yazar Mehmet Ali Şengül ve gazeteci yazar Harun Tokak'ın da katıldığı toplantıda konuşan USAF Başkanı Doç. Dr. Tuncay Delibaşı, fedakar doktorların Afrika'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde önemli ameliyatlar, tedaviler yaptığını söyledi. Türkiye'den giden hekimlerin özellikle Somali, Kenya, Mali gibi ülkelerde sağlık taramaları yaparak birçok çocuğu sağlığına kavuşturduğa işaret eden Delibaşı, USAF olarak hayata geçirilen hizmetlere her geçen gün yenilerini ekleyeceklerini dile getirdi.

NİJERYA VE KENYA BAŞLANGICI

Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Mustafa Ahsen, Kayserili sağlıkçıların yaptırdıkları Nijerya Nizamiya Hospital Hastanesi'nin hekimlere tanıtımını yaptı. Ahsen, Bundan sonra Türk öğretmenler gibi Türk doktorların da gittikleri ülkelerde kalıcı sağlık faaliyetlerinde bulunacaklarının fiili göstergesinin Nijerya'daki hastane olduğunu belirtti.

USAF üyesi sağlık derneklerinden Konya SAMEDER'li sağlıkçıların da Kenya'ya hastane yapma hazırlığı içinde oldukları duyuruldu. Konya SAMEDER yetkilileri, arsa tahsissi yapılan hastanen projesinin de bitmek üzere olduklarını söyledi. Türkücü Gökmen'in Anadolu Türküleriyle renk kattığı programın son gününde Pedegog Adem Güneş Anadolu Pedegojisi adlı bir sunum yaptı.

Toplantının kapanışında USAF mensuplarına teşekkür eden USAF Genel Koordinatörü Hasan Dost ise sağlıkçılara yönelik sosyal faaliyetlerin yurt dışı kalıcı sağlık hizmetlerinin artarak devam edeceğini aktardı.

Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)
Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)
Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel) - Son Dakika


Son Dakika

Mahkeme kararı bozdu, Kadir Şeker davası yeniden görülecek Günlük kiralık evde tecavüzden kaçan Gülay, 10. kattan ölüme atlamıştı! Katili müebbet yedi Kırmızı Oda'da Boncuk ve Can aşkının hayal olduğunu öğrenen izleyiciler hayal kırıklığına uğradı Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Ramo'da şok eden ayrılık! Başrol oyuncusu diziye veda ediyor Son Dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine ek genelge! Kısıtlamadan muaf tutulanların listesi genişletildi Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı: Markama güveniyorum