Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel) - Son Dakika

Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)

02.01.2012 14:11
Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel), System.String[]

Gönüllü öğretmenlerin ardından gönüllü hekimler de Afrika'ya kalıcı olmak için gidiyor.

Gönüllü öğretmenlerin ardından gönüllü hekimler de Afrika'ya kalıcı olmak için gidiyor. Nijerya'nın ardından Kenya'nın Başkenti Nairobi'ye hastane kurmak için kolları sıvayan Türk doktorlar, en kritik ameliyatları bile bu ülkelerde yapacak. Somali ve Libya'da en kısa sürede faaliyete geçecek hastanelerle, Türk doktorlar 'Kara Kıta'ya, sağlık taramalarının ötesinde kalıcı hizmetlerle katkıda bulunacak.

Söz konusu müjde Uluslararası Anadolu Sağlık Federasyonu (USAF)'nun Kızılcahamam'daki toplantısında kamuoyuna açıklandı. İlahiyatçı yazar Mehmet Ali Şengül ve gazeteci yazar Harun Tokak'ın da katıldığı toplantıda konuşan USAF Başkanı Doç. Dr. Tuncay Delibaşı, fedakar doktorların Afrika'da ve dünyanın çeşitli yerlerinde önemli ameliyatlar, tedaviler yaptığını söyledi. Türkiye'den giden hekimlerin özellikle Somali, Kenya, Mali gibi ülkelerde sağlık taramaları yaparak birçok çocuğu sağlığına kavuşturduğa işaret eden Delibaşı, USAF olarak hayata geçirilen hizmetlere her geçen gün yenilerini ekleyeceklerini dile getirdi.

NİJERYA VE KENYA BAŞLANGICI

Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Mustafa Ahsen, Kayserili sağlıkçıların yaptırdıkları Nijerya Nizamiya Hospital Hastanesi'nin hekimlere tanıtımını yaptı. Ahsen, Bundan sonra Türk öğretmenler gibi Türk doktorların da gittikleri ülkelerde kalıcı sağlık faaliyetlerinde bulunacaklarının fiili göstergesinin Nijerya'daki hastane olduğunu belirtti.

USAF üyesi sağlık derneklerinden Konya SAMEDER'li sağlıkçıların da Kenya'ya hastane yapma hazırlığı içinde oldukları duyuruldu. Konya SAMEDER yetkilileri, arsa tahsissi yapılan hastanen projesinin de bitmek üzere olduklarını söyledi. Türkücü Gökmen'in Anadolu Türküleriyle renk kattığı programın son gününde Pedegog Adem Güneş Anadolu Pedegojisi adlı bir sunum yaptı.

Toplantının kapanışında USAF mensuplarına teşekkür eden USAF Genel Koordinatörü Hasan Dost ise sağlıkçılara yönelik sosyal faaliyetlerin yurt dışı kalıcı sağlık hizmetlerinin artarak devam edeceğini aktardı.

Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)
Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)
Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel)

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Gönüllü Doktorlar, Kalıcı Olmak İçin Afrika'ya Gidiyor (Özel) - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Paris yanıyor! Binlerce kişi sokaklara döküldü, Fransız polisi göstericilere sert müdahalede bulunuyor Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı