Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı - Son Dakika

Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı

25.09.2015 16:31
Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı, System.String[]

I İstanbul merkezli Gönüllüler Derneği, Afganistan'ın kuzeyinde bin 500 aileye kurban eti dağıttı.

MEZAR-I İstanbul merkezli Gönüllüler Derneği, Afganistan'ın kuzeyinde bin 500 aileye kurban eti dağıttı.

Tahhar, Samangan, Belh, Cevizcan ve Faryab'da ihtiyaç sahibi ailelere, önceden dağıtılan kartlar karşılığında 3 kilogram kurban eti içeren paketler teslim edildi.

Dernek üyelerinden Fatih Soydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk yardımseverlerin desteğiyle Afganistan'ın kuzeyinde yürüttükleri kurban organizasyonu çerçevesinde bin 500 ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıttıklarını belirtti.

Bu yardımların önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini kaydeden Soydemir, yardımların Afganistan ile Türkiye arasındaki kardeşlik bağının daha da pekişmesine vesile olacağını söyledi.

Gönüllüler Derneği Afganistan Temsilcisi Şerifullah Şerifi de Türk halkının yaptığı yardımların asla unutulmayacağını vurgulayarak, yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini anlattı.

Şerifi, Afganistan'da yoksul ailelerin çok fazla olduğuna işaret ederek yardımlarından dolayı Türk halkına ve Türkiye devletine teşekkür etti.

Kurban Bayramı dolayısıyla ülkeye gelen Türk yardım kuruluşları, kurban eti dağıtımına bayramın son gününe kadar devam edecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?