Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı - Son Dakika

Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı

25.09.2015 16:31
Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı, System.String[]

I İstanbul merkezli Gönüllüler Derneği, Afganistan'ın kuzeyinde bin 500 aileye kurban eti dağıttı.

MEZAR-I İstanbul merkezli Gönüllüler Derneği, Afganistan'ın kuzeyinde bin 500 aileye kurban eti dağıttı.

Tahhar, Samangan, Belh, Cevizcan ve Faryab'da ihtiyaç sahibi ailelere, önceden dağıtılan kartlar karşılığında 3 kilogram kurban eti içeren paketler teslim edildi.

Dernek üyelerinden Fatih Soydemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk yardımseverlerin desteğiyle Afganistan'ın kuzeyinde yürüttükleri kurban organizasyonu çerçevesinde bin 500 ihtiyaç sahibi aileye kurban eti dağıttıklarını belirtti.

Bu yardımların önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini kaydeden Soydemir, yardımların Afganistan ile Türkiye arasındaki kardeşlik bağının daha da pekişmesine vesile olacağını söyledi.

Gönüllüler Derneği Afganistan Temsilcisi Şerifullah Şerifi de Türk halkının yaptığı yardımların asla unutulmayacağını vurgulayarak, yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak için çaba sarf ettiklerini anlattı.

Şerifi, Afganistan'da yoksul ailelerin çok fazla olduğuna işaret ederek yardımlarından dolayı Türk halkına ve Türkiye devletine teşekkür etti.

Kurban Bayramı dolayısıyla ülkeye gelen Türk yardım kuruluşları, kurban eti dağıtımına bayramın son gününe kadar devam edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gönüllüler Derneği Afganistan'da Kurban Eti Dağıttı - Son Dakika


Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Selçuk Bayraktar, Akıncı PT-3 ile yuvadan uçmadan önce son selfiesini çekti Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak Meteoroloji'den 28 Ocak'ta İstanbul için kar uyarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için "Sözde" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu'nun adı bulvardan silindi Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu Bulgaristan'daki taşkın Edirne'ye su maymunlarını getirdi