Google'a Büyük Öfke! - Son Dakika
Teknoloji

Google'a Büyük Öfke!

Google\'a Büyük Öfke!

Google bu kararı alırken, bu kadar büyük bir öfkeyle karşılaşacağını eminiz tahmin bile etmiyordu...

26.01.2012 18:00

Hüseyin Cem Köylü

Herkesin olduğu gibi Google'ın da başarılı ve başarısız servisleri var. Umulan başarıyı sağlayamayan ve yakında kapatılacağı açıklanan Google servislerinden biri de 2010 yılında açılan çevrimiçi resim düzenleme sitesi Picnik. Aslında Picnik tam olarak kapatılmayacak, sadece taşınacak. Taşımayla ilgili resmi Google blogunda "19 Nisan 2012'de servisi emekliye ayırıyoruz. Böylece Picnik ekibi resim düzenleme sihrini diğer Google ürünleri üzerinden devam ettirebilecek" açıklaması yapıldı.

Fakat bu taşınma işlemi Picnik kullanıcılarını mutlu etmişe benzemiyor. Resmi Picnik Blogu taşınma işlemini açıklamasının ardından, Cuma gününden beri binin üzerinde yorum ile doldu taştı. Üstelik kullanıcılar sitenin kapatılmasının ardından Picnik özelliklerini kullanmak için Google'ın sosyal ağı Google+' a katılma zorunluluğunu da eleştirdi.

"Yogi" isimli bir kullanıcı, "Bu hiç iyi olmadı. Google+' ı kullanmaya çalıştım fakat çok beceriksiz, hantal ve kullanışsız bir boş arazi. Bence bu Google'ın, kullanıcıları daha kötü olan ürünü kullanmaları için yaptığı zorlamalardan biri. Picnik'i seviyorum, Google+'dan nefret ediyorum ve Google+ hesabımı kapatmayı düşünüyorum."

"Susan" isimli bir kullanıcı ise, "Google+ kullanmıyorum ve kullanmayacağım. İhtiyacım olmayan ve sevmediğim bir ürünü kullanmaya zorlanmaktan bıktım. Ben sadece Picnik gibi harika bir yazılımı kullanmak istiyorum. Google, her geçen gün beni daha çok hayal kırıklığına uğratıyorsun" diyor.

Google bu protestolar üzerine henüz bir açıklama yapmadı. 19 Nisan'daki kapanışa kadar sitenin tüm Premium (ücretli) özellikleri, ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor ve Premium servis için ödeme yapanların parası geri ödeniyor.

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Google'a Büyük Öfke! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement