Google Bakın Hangi Uygulamayı Play Store'dan Kaldırdı! - Son Dakika

Google Bakın Hangi Uygulamayı Play Store'dan Kaldırdı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Google önemli bir uygulamayı kendi marketinden kaldırdı.

Google Bakın Hangi Uygulamayı Play Store'dan Kaldırdı!, System.String[]

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Google önemli bir uygulamayı kendi marketinden kaldırdı. Bu durum uygulamanın büyük sorunlar yaşamasına neden oldu. Dilerseniz detaylara daha yakından bakalım.


Google Play Store sayısız uygulamaya ev sahipliği yapıyor ve hepsinin denetimleri yoğun bir şekilde gerçekleşiyor. Özellikle de bu denetimlerin Koronavirüs kaynaklı olması bazen geliştiricileri zor durumda bırakabiliyor. Podcast Addict isimli bir uygulama, belki de bunun en absürt örneklerinden bir tanesini yaşadı. Kısa bir süre önce uygulama yayından kaldırıldı ancak Google onu hemen geri yayına aldı.


Google Play Store eskisinden daha hassas davranıyor


Uygulama pazarı olarak son derece iyi bir noktada bulunan Google Play Store, büyük bir tartışma yaratıyor. Şirket bugüne kadar hiç olmadığı seviyede hassasiyetini artırdı. Bazı uygulamalar platformun bu tavrından çok şikayetçi.


Google Play Store hassasiyetinden olumsuz yönde etkilenen Podcast Addict, konu ile ilgili özür bekliyordu. Şirketin Platformlar ve Ekosistemler Sorumlusu Hiroshi Lockheimer, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak Podcast Addict'in hemen uygulamaya geri getirildiği ifade edildi. On milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama, gerçekten de çok hızlı bir şekilde yeniden yayınlandı.


Bu uygulama sadece ilk defa Google tarafından engellenmiyor. Kısa bir süre önce cinsel içerikli yayınlar yaptığı düşünülen uygulamaya, reklamlardan men edilme cezası verilmişti. Şimdi ise koronavirüs hakkında bilgi paylaştığı için ceza verildi ancak bu geri alındı. Sizce Google Play Store fazla hassas davranıyor mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Kaynak: Tamindir


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı Dünyanın en güzel kızı seçilmişti! Çocuk modele bir de şimdi bakın 44 yaşındaki yıldız oyuncu güzelliği ile yıllara meydan okuyor Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Dünyanın en genç milyarderinin serveti kurmaca çıktı "Fakirsin" dedikleri genç aşçıdan fenomenleri kıskandıracak başarı Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde "Ruhunun bir parçasını" 10 milyon dolara satacak Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Ahmet Hakan "Hürriyet, artık sadece internet sitesi üzerinden devam edecek" iddiasına yanıt verdi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi
20:42