Google Earth mucizesi! - Son Dakika

Google Earth mucizesi!

14.08.2012 20:00
Google Earth mucizesi!, System.String[]

Google Earth'ün neler yapabildiğini hala anlamayanlar için çok özel bir haber daha...

Rosetta taşı bulunmadan önce insanlar hiyerogliflerin asla deşifre edilemeyeceğini düşünüyordu. Şimdiyse Google Earth'te yapılan yeni bir keşif, bir başka inancı yıkacağa benziyor.

Eğer yeni resimler hakkındaki tahminler doğruysa, Mısır'da yeni piramitler ve onları korumakla görevli olanların mezarları keşfedilmiş olabilir. Yukarıda heyecan yaratan resimlerden birini görüyorsunuz.

Bu piramitlerin halihazırdakilerden daha eski nesillere ait olduğu düşünülüyor.  Resimleri fark eden Angela Micol, daha önce de benzer bir çalışma sonucu Yucatan yarımadası açıklarında olası bir sualtı şehrini keşfetmişti. Bu nedenle Micol'un çalışmalarının inanılırlığı yüksek.

Piramit uzmanı Nabil Selim, bunların daha önce keşfedilmemiş formasyonlar olduğunu doğruluyor ve M.Ö. 1802- 1649 arası hüküm sürmüş 13. Hanedan'a ait olduklarını tahmin ediyor. En son bakir mezarın 13. Hanedan'dan sonra yaşamış Tutankamon'a ait olduğu ve bunun 1922'de bulunduğu düşünüldüğünde bu keşfin Mısır tarihi konusunda bazı temel saptamaları değiştirmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Google Earth mucizesi!
Google Earth mucizesi!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Google Earth mucizesi! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

HDP'li Garo Paylan'la Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay arasında 'şikayet' tartışması: Belgeleri ortaya koyarız Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Çin'in "Koronavirüsün çıkış noktası Vuhan değil" iddiasına DSÖ'den yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Tayvan parlamentosunda milletvekilleri birbirlerine bağırsak attı Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı