Son Dakika Haberleri: Goran Bregovic Açıkhava'da Konser Verdi

Goran Bregovic Açıkhava'da Konser Verdi

4 yıl önce

Balkan müziğinin ünlü ismi Goran Bregovic, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde müzikseverlerle buluştu.

Goran Bregovic Açıkhava'da Konser Verdi, System.String[]
Balkan müziğinin ünlü ismi  Goran BregovicHarbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde müzikseverlerle buluştu. 

"Turkcell Yıldızlı Geceler" konserleri kapsamında sahne alan Bregovic, geniş repertuvarından seçtiği Balkan kültürünün izlerini taşıyan eserleri yorumladı.

Yaptığı film müzikleriyle dünya çapında tanınan sanatçının konserine hayranları yoğun ilgi gösterdi.

Türkiye konserlerine devam edecek olan Bregovic, yarın  Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu, 22 Ağustos'ta Çeşme Açıkhava Tiyatrosu, 23 Ağustos'ta ise Bodrum Antik Tiyatro'da hayranlarıyla buluşacak.

Goran Bregovic'in bazı eserleri bugüne kadar,  Sezen Aksu, Oya-Bora ve Candan Erçetin gibi Türk müzisyenler tarafından Türkçe seslendirildi.

İlk olarak 1978'de Mica Milosevic'in "Nije Nego" film müziğine imza atan sanatçı, 1989'da "Çingeneler Zamanı", 1993'te "Arizona Dream", 1995'de Cannes Film Festival'ini kazanan "Underground" ve 1998'de "Crna Macka" gibi Emir Kusturica filmlerinin müziklerini de yaptı.
Haber Yayın Tarihi : 11.08.2015 11:37 Kaynak: AAKılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı