Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Gordion Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alındı - Son Dakika

Gordion Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alındı

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Gordion Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmasını önemli bir adım olarak değerlendirdi. Yıldızkaya, Gordion'un ülkemizin 20. ve Ankara'nın ilk dünya mirası olduğunu belirterek, Polatlı'nın kültür turizminde önemli bir noktaya ulaştığını ifade etti.

Gordion Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi\'ne alındı
18.09.2023 - 13:21,

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Gordion Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınmasına ilişkin, "An itibarıyla Gordion, ülkemizin 20'nci, Ankara'mızın da ilk dünya mirası oldu. Böylece Polatlı, kültür turizminde önemli bir eşiği aştı. Bugün bizim için bir milattır." ifadelerini kullandı.

Polatlı Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Başkan Yıldızkaya, Gordion Antik Kenti'nin UNESCO tarafından "Dünya Mirası" ilan edilmesi kararını değerlendirdi.

Yıldızkaya, Belediye Meclis üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Ankara Ticaret Odası (ATO) yetkilileriyle Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad kentinde düzenlenen 45. UNESCO Dünya Miras Komitesi toplantısına katıldıklarını belirtti.

UNESCO Dünya Mirası Komitesi'nin önemli bir karar aldığını dile getiren Yıldızkaya, "An itibarıyla Gordion, ülkemizin 20'nci, Ankara'mızın da ilk dünya mirası oldu. Böylece Polatlı, kültür turizminde önemli bir eşiği aştı. Bugün bizim için bir milattır. Polatlı'ya, Ankara'ya ve ülkemize hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Turizm Gordion Antik Kenti UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alındı - Son Dakika


Advertisement