Görele'de İmam Hatip Ortaokulu Kayıtları - Son Dakika

Görele'de İmam Hatip Ortaokulu Kayıtları

07.09.2012 15:40
Görele'de İmam Hatip Ortaokulu Kayıtları, System.String[]

Görele Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Küçükali, ilçede başlayan ortaokul kayıtlarının Eylül ayının sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Görele Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Küçükali, ilçede başlayan ortaokul kayıtlarının Eylül ayının sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Küçükali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imamlık, hatiplik ve Kuran kursu öğreticiliği gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesi için gerekli bilgi ve becerilerin çocuklarına kazandırılmasını isteyen ailelerin, çocuklarını İmam Hatip Ortaokullarına kayıt ettirebileceklerini belirtti.

Yeni eğitim öğretim yılında uygulanacak 4+4+4 sistemiyle bu yıl ilçede ilk defa İmam Hatip Ortaokulu'nun da eğitime açılacağını vurgulayan Küçükali,

"Kayıtlarımız bu ayın sonuna kadar devam edecek. İmam Hatip Ortaokulumuza şimdiye kadar 30 öğrencimiz kayıt yaptırmıştır. Her sınıf 30 öğrenciden oluşturulacağı için halkımızın talepleri doğrultusunda okulumuzdaki bir sınıfı da ortaokul öğrencilerimize ayırdık" dedi.

Küçükali, Görele İmam Hatip Lisesi'ne 120 öğrencinin kayıt yaptırdığını bunun 30'unun ortaokul bölümünün oluşturduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Yeni dönemde İmam Hatip Lisemizde 480 civarında öğrencimiz eğitim öğretim görecektir. Okulumuzda herhangi bir eksiğimiz ve açığımız bulunmamakta. İmamlık, hatiplik ve Kuran kursu öğreticiliği gibi dini hizmetlerin yerine getirilmesi için gerekli bilgi ve becerilerin çocuklarına kazandırılmasını isteyen aileler, çocuklarını İmam Hatip Ortaokullarına kayıt ettirebilirler."

Muhabir: Kamil Yılmaz/ Gülizar Şenel

Yayıncı: Orhan Topal - GİRESUN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Görele'de İmam Hatip Ortaokulu Kayıtları - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi Dünya Sağlık Örgütü, kuzey yarımküredeki vaka artışıyla ilgili liderlere "acil eylem" çağrısında bulundu ABD'den S-400 testi için Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Başka işbirliklerine engel olmaya devam ediyor Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi Bursa'da "damsız" girme kavgası cinayetle bitti Yürümekte dahi zorluk çeken 70'lik dedenin evinden 400 gram esrar çıktı