Görele'de Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi - Son Dakika

Görele'de Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi

3 yıl önce

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle mahalle muhtarlarıyla ayda bir kez düzenlen toplantı, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş başkanlığında gerçekleştirildi.

Görele'de Muhtarlar Toplantısı Düzenlendi, System.String[]

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle mahalle muhtarlarıyla ayda bir kez düzenlen toplantı, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş başkanlığında gerçekleştirildi.


Hükümet Konağı konferans salonunda yapılan toplantıya Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'in yanı sıra, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Tamer Yiğit, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, Görele Emniyet Müdürü Nazım Şahin, kurum amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.


Muhtarların sorunlarının dinlenilmesi ve çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenen toplantıda muhtarların genelinin asayiş sorununun olmadığı gözlenirken, Emniyet Müdürü Nazım Şahin, mahallelerdeki asayiş olayları hakkında salondakilere genel bir bilgi verdi.


"Düğünlerde silah atılmasına kesinlikle müsaade etmeyin"


Herkesin başına bir polis dikilemeyeceğini, kendi kendinin polisi olacağını, insan haklarına, yasalara ve kurallara uyulursa polise gerek olmayacağını belirten Kaymakam Ermiş, "Çevreye, doğaya hayvan haklarına saygılı olmalıyız. Şu anda ilçemizde terörle mücadele için bir çalışma yürütülmektedir. Terörle mücadelede sadece polislerin yeterli olmayacağı sivil toplum kuruluşların ve siz Mahalle muhtarlarımıza çok iş düşüyor. Her muhtar mahallesinde kimler oturuyor hepsini bilecek. Mahallesine şüphelendiği bir yabancı geldiğinde emniyet güçlerine bilgi verecek. Mahallelerde bulunan metruk binaları gözetim altında tutmalısınız. Bu binalara uyuşturucu madde kullanan insanların kullanmasına izin verilmeyecek. Balıkçı barınakları çevresinde bulunan hurda araçların kaldırılması sağlanacak. Uyuşturucu madde kullanan insanları topluma kazandırmak için sivil bir grubun sahip çıkması sağlanmalı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığında Geçlik Merkezi ile birlikte proje yapılarak uyuşturucu maddesi kullananları topluma kazandıracak çalışmalar yapılmasını sağlamalıyız. Kaymakamlık olarak gerektiğinde bu projeye her ay vakıftan 500 TL ödeme yaparak projeye destek verebiliriz. Uyuşturucu kullananları tespit edip topluma kazandırmak için ilgililere yardımcı olalım. Bir de düğünlerde silah atılmasına kesinlikle müsaade etmeyin" dedi. - GİRESUN

Haber Yayın Tarihi: 28.03.2017 01:08 Kaynak: İHASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri