Son Dakika Haberleri: 1 Metre Boyundaki Velikan Cinsi Tavşanı Gören Gözlerine İnanamıyor!

1 Metre Boyundaki Velikan Cinsi Tavşanı Gören Gözlerine İnanamıyor!

30 gün önce

Tokat'ta yaşayan Mehmet Bingöl'ün evinin bahçesinde beslediği 'velikan' cinsi tavşan, büyüklüğü ile dikkat çekiyor. 1 metre boyları olan Velikan cinsi tavşanların ağırlıkları 15 kiloya kadar çıkabiliyor.

Tokat'ta Soğucak bağlarında babası ile birlikte evinin bahçesinde birçok türde hayvan besleyen Mehmet Bingöl'ün beslediği velikan cinsi tavşan cüssesi ile görenlerin dikkatini çekiyor. Tavşan türleri ile de yakından ilgilenen Bingöl, iki dişi bir erkek olmak üzere getirdiği Velikan cinsi 3 tavşanına gözü gibi bakıyor.

"BÜYÜKLÜKLERİ İLE OLDUKÇA DİKKAT ÇEKİYOR"

Büyüklüğü ve kilosu ile diğer tavşan türlerinden ayrılan tavşan türünü Tokat'ta çoğaltmayı hedefleyen Bingöl, gördüğü ilgiden oldukça memnun. Henüz 4.5 aylık yavru tavşanın 7 kilo geldiğini ifade eden Bingöl, "Tokat'ta bu ırkın olmadığını gördüm. Bahçede böyle bir güzel ırkım olsun istedim. Hafta sonu bahçeme gezmeye gelen çocuklar, aileler olsun böyle güzel bir ırkı tanısın istedim. Hem üretim hem sevdiğim için hem de çocuklarımın hayvanat bahçesinde gördüğü bu tavşanı canlı canlı görsünler istedim. Büyüklükleri ile oldukça dikkat çekiyor" dedi.

TAVŞANI ÇOĞALTMAYI HEDEFLİYOR

Bingöl, 15 kiloya kadar çıkabilen ağırlıkları, yaklaşık 1 metre olan boyları ile dikkat çeken bu tür tavşanların diğer türlere göre pati ve kafa yapılarının oldukça büyük olduğunu kaydetti. Yerli tavşana göre et veriminin oldukça yüksek olduğunu belirten Bingöl, velikan cinsi tavşanı çoğaltarak yaygınlaştırmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

1 Metre Boyundaki Velikan Cinsi Tavşanı Gören Gözlerine İnanamıyor!
Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 11:34 Kaynak: İHA

YORUMLAR


İstanbul'un göbeğinde dehşet! Sokakta yürüyen gencin suratına tiner attılar Erdoğan, "Hepsini yıkın" demişti, turizm cennetinde yıkım yeniden başladı Tarla gibi sürülen caretta caretta kumsalında 50 yuva yok oldu