Görme Engelli Sporcular Destek Bekliyor - Son Dakika

Görme Engelli Sporcular Destek Bekliyor

08.09.2012 16:24
Görme Engelli Sporcular Destek Bekliyor, System.String[]

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Şerif Büyükdaş, kulüp olarak destek beklediklerini ifade ederek, kulübe destek gelmemesi halinde dağılma sürecine girebileceklerini kaydetti.

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Şerif Büyükdaş, kulüp olarak destek beklediklerini ifade ederek, kulübe destek gelmemesi halinde dağılma sürecine girebileceklerini kaydetti.

Büyükdaş, kulübe destek verildiğinde başarılarında üst üste geldiğini belirterek, "Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü, Malatya'ya mal olmuş bir kulübümüzdür. Kulübümüzün en büyük destekçisi olan Malatya Belediyesi, geçen 3 yıl zarfında desteklerini bizlerden esirgemediler. Fakat 2012 yılında istediğimiz desteği tam anlamıyla göremedik. Destek sağlandığında kulübümüzün elde ettiği başarılar artacaktır. Nitekim dertsek verildiği süreç içerisinde de gerek kupa gerekse de madalyalarda artış oldu. 3 yılda 56 madalya, 2 kupa kazandık. Bunun yanında dünya ikincisi bir sporcu çıkarttık. Ayrıca Londra Paralimpik Oyunlarına Malatya'dan bir sporcu göndermenin gururunu yaşadık. Bu başarılar hep desteklerle sağlanıyor. Bizimde bütçemiz oldukça kısıtlı ve müsabakalara bile gitmekte zorluk çekiyoruz. Bu anlamda da Malatya Belediyesi'nden bize olan desteklerini esirgememelerini istiyoruz. Bizlere destek verirlerse, çocuklarımızın alamayacağı başarı yoktur" dedi.

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile görüşerek, bir durum değerlendirmesi yapmak istediklerini kaydeden Büyükdaş, "B1 Futsal Ligi Adana ayağından sonra Malatya Belediye başkanımızdan randevu talebinde bulunduk. İnşallah nasip olursa kendisiyle görüşüp, kulübümüzle ilgili bir durum değerlendirmesi yapmak istiyoruz. Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü'nün en büyük destekçisi olan Malatya Belediyesi tarafından bize destek sağlanmaması durumunda kulübümüz dağılma sürecine girer" diye konuştu.

Büyükdaş, B1 Futsal ikinci devre müsabakaları için hazırlıkların devam ettiğini de söyleyerek, "B1 Futsal ilk devre maçları sonucunda ligi averajla lider kapatmıştık. Lig'de 26 Eylül'de Kırıkkale'de B1 Futsal ikinci yarı müsabakalarını oynayacağız. Bu anlamda hazırlıklarımız yoğun tempoda devam ediyor. Ligi birinci sırada tamamlayarak, Süper Lige çıkacağımıza yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

(FD)

08.09.2012 16: 00: 50

TSI

NNNN - MALATYA

Görme Engelli Sporcular Destek Bekliyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Görme Engelli Sporcular Destek Bekliyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü