Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor - Son Dakika

Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor

22.07.2010 16:07
Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor, System.String[]

Üç Yıl Önce Kapatılan Cemil Meriç Görme Engelliler Okulu Bu Yıl Eğitim Öğretime Açılıyor. Niğde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Alkan, Cemil Meriç Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nun Yaklaşık 3 Yıl Önce Bakanlığın Emirleri Doğrultusunda Kapatıldığını Hatırlattı.

Üç yıl önce kapatılan Cemil Meriç Görme Engelliler Okulu bu yıl eğitim öğretime açılıyor.

Niğde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Alkan, Cemil Meriç Görme Engelliler ilköğretim Okulu'nun yaklaşık 3 yıl önce bakanlığın emirleri doğrultusunda kapatıldığını hatırlattı. Alkan, ancak ilde ortaya çıkan ihtiyaç ve talep üzerine ve bakanlığın yazısı doğrultusunda Cemil Meriç Görme Engelli İlköğretim Okulu'nun önümüzdeki öğretim yılından itibaren eğitim öğretime başlayacağını söyledi.

Alkan, "Bununla ilgili öğrenci tespiti bizim için çok önemli. Alan taraması yapıyoruz. Bu alan taraması içerisinde rehberlik araştırma merkezi müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler ve aldığımız listede 4 tanesi il dışında, 2 tanesi okul öncesi düzeyinde olan 15 tane öğrencimizi tespit ettik. 6'sını çıkarırsak, 9 öğrencimiz hazır. Okul açılabilmesi için en az 10 öğrenci olması gerekiyor. Yine Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı'na yazı yazmak suretiyle zorunlu ilköğretim çağında olup Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı'ndan yardım talebinde bulunan velilerin-öğrencilerin isimlerini istedik. Aynı zamanda ilköğretim ve ortaöğretim okul müdürlerimize yaptığımız toplantılarda bulundukları yerleşim yerindeki görme engelli öğrencilerimizin tespitini ve onların bize adresleriyle isimleriyle varsa telefon numaraları ile birlikte bildirmelerini istedik." dedi.

Bu durumda olan öğrenci ve velilerin ne yapacaklarını açıklayan Alkan, şunları söyledi: "Öncelikle alacakları sağlık kurulu raporunu rehber danışma merkezine götürmek suretiyle öğrencimizin bu okulda okuyabileceğine dair özel öğrenci kurulundan rapor alacak. Kayıtlar Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapılıyor."

Alkan, okul binası olarak, Fertek kasabasında üniversite resim bölümünün kullandığı, büyük bahçesi olan binayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

G.Saray'ın başkanı belli oluyor! Sonuçları haberimizden anbean takip edebilirsiniz 16:03 G.Saray'ın başkanı belli oluyor! Sonuçları haberimizden anbean takip edebilirsiniz Galatasaray'daki başkanlık seçiminde heyecan dorukta! Açılan ilk sandıklarda Eşref Hamamcıoğlu adına atılan oy sayısı daha fazla çıktı 15:53 Galatasaray'daki başkanlık seçiminde heyecan dorukta! Açılan ilk sandıklarda Eşref Hamamcıoğlu adına atılan oy sayısı daha fazla çıktı Kaan Yıldırım'dan açıklama geldi! Hadise'nin yasak aşk iddiası için Ebru Gündeş'le konuştuğunu yalanladı 15:46 Kaan Yıldırım'dan açıklama geldi! Hadise'nin yasak aşk iddiası için Ebru Gündeş'le konuştuğunu yalanladı
Mustafa Cengiz bitkin haliyle seçime gelirken, Divan Kurulu Üyesi Fatih Terim katılmadı 15:27 Mustafa Cengiz bitkin haliyle seçime gelirken, Divan Kurulu Üyesi Fatih Terim katılmadı Son Dakika: İstanbul'da 3.9'luk deprem! Merkez üssü Kartal 15:11 Son Dakika: İstanbul'da 3.9'luk deprem! Merkez üssü Kartal Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm sektörüne KDV desteği açıklaması: Kabine toplantısının ardından müjdeyi vereceğim 15:00 Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan turizm sektörüne KDV desteği açıklaması: Kabine toplantısının ardından müjdeyi vereceğim
Merve Özbey, hayatını kaybeden babasıyla ilgili duygusal bir paylaşım yaptı 14:37 Merve Özbey, hayatını kaybeden babasıyla ilgili duygusal bir paylaşım yaptı İmamoğlu yönetimine Bakan Yanık'dan sert sözler: İSMEK markasını çöpe attılar çünkü taşıyacak vizyonları yok 14:04 İmamoğlu yönetimine Bakan Yanık'dan sert sözler: İSMEK markasını çöpe attılar çünkü taşıyacak vizyonları yok
Advertisement