Görme Engellilerin Kayak Keyfi - Son Dakika

Görme Engellilerin Kayak Keyfi

18.01.2012 14:24
Görme Engellilerin Kayak Keyfi, System.String[]

Sakaryalı görme engelliler, Kartepe'de kayak keyfi yaşadı.

Sakaryalı görme engelliler, Kartepe'de kayak keyfi yaşadı. Hendek Belediyesi tarafından Kocaeli Kartepe'ye götürülen Altı Nokta Körler Derneği üyesi 13 görme engelli, refakatçiler eşliğinde kaymanın zevkini tattı.

İlk kez kayak yapan görme engellilerin oldukça heyecanlı olduğu görüldü. Sık sık düşmelerine rağmen engelliler, eğlenceli ve heyecanlı bir gün geçirdi. Dernek başkanı Aşkın Şentürk, görme engellilerden kayak yapmak konusunda zaman zaman taleple bulunduklarını söyledi. Görme engellilerin karda kaymanın nasıl bir duygu olduğunu merak ettiklerini dile getiren Şentürk, "Kayak yapma konusunda talep gelmişti. Biz de üyelerimizin bu isteğini gerçekleştirmek için harekete geçtik. Bu talebi, engelliler ile yakından ilgilenen Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'ye söyledim. Ulaşım konusunda yardım istedim. O da ulaşım dahil tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. Kendisine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Birkaç saat kaymanın keyfini yaşayan görme engelliler, daha sonra yeniden otobüsle Sakarya'ya döndü. Engelliler, unutulmaz bir gün yaşadıklarını belirtti.

Görme Engellilerin Kayak Keyfi
Görme Engellilerin Kayak Keyfi
Görme Engellilerin Kayak Keyfi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Görme Engellilerin Kayak Keyfi - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar