Haftaya düşüşle başlayan gram altın, 466 liradan işlem görüyor - Son Dakika

Haftaya düşüşle başlayan gram altın, 466 liradan işlem görüyor

16.11.2020 10:59

Altının gram fiyatı, haftaya düşüşle başlamasının ardından 466 liradan işlem görüyor.

Cuma günü, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde altında 466,1 liradan tamamladı.

GRAM, ÇEYREK VE CUMHURİYET FİYATLARI

Gram altın, yeni haftaya değer kazancıyla başlamasının ardından 466 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 765 lira, Cumhuriyet altını da 3.116 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın hemen altında 1.889 dolar seviyesinde işlem görüyor.

KORONAVİRÜS SALGINI ETKİSİ

Analistler, küresel ekonomilerde teşviklerin devam edeceği beklentisine karşın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına ilişkin olumlu haber akışıyla altının ons fiyatında yön arayışının sürdüğünü söyledi. Bugün Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın açıklamalarının ve ABD'de New York Fed sanayi endeksi verileri takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların direnç, 1.860 doların destek olarak öne çıktığını belirtti.

Haftaya düşüşle başlayan gram altın, 466 liradan işlem görüyor

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Haftaya düşüşle başlayan gram altın, 466 liradan işlem görüyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)
  • ...: Halkbankasında kişisel çıkarlar nedeniyle yapılan hatalar nedeniyle, bir banka başka bir devlet tarafından yargılanıyor ve yatırımcılarına yıllardır acı recete uygulanıyor ve yatırımcı kendi kaderine terk ediliyor. Bu ihaneti millete yapanlar rüsvet aldıkları ispatlandığı halde yargılanmıyor. Milletse sıkıntısını çekiyor. Neden böyle oluyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Joe Biden'ın yemin törenine gittiği konvoy ABD'de gündem oldu Taburcu olan Omar takım arkadaşlarıyla buluştu, Terim duygulandı Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Aşılanan kişi sayısı 1 milyonu geçti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Gidişata göre 15 Şubat'ta okulların açılması yönünde kararlılığımız var Neslihan Atagül'den sonra Uraz Kaygılaroğlu da Sefirin Kızı dizisinden ayrılıyor Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce sorusuna yanıt: Parti kurmak serbesttir, isteyen arkadaşlar parti kurarlar Son Dakika! Pfizer/BioNTech aşısı İngiltere'de ortaya çıkan yeni mutasyon türüne karşı etkili oldu Cinsel istismarda bulunduğu kız çocuğunun ailesine tazminat davası açtı
13:53