Grand Prix raporu - Çin - Son Dakika

Grand Prix raporu - Çin

18.04.2019 02:23
Grand Prix raporu - Çin, System.String[]

2019 Formula 1 sezonunun üçüncü yarışı Çin Grand Prix'si öncesi oldukça umutluyduk. Avustralya’nın aksine Bahreyn'de Mercedes’ten çok daha hızlı bir Ferrari ekibi görüp, önümüzdeki yarışların çekişmeli geçeceğini düşünüyorduk.

2019 Formula 1 sezonunun üçüncü yarışı Çin Grand Prix'si öncesi oldukça umutluyduk. Avustralya’nın aksine Bahreyn'de Mercedes’ten çok daha hızlı bir Ferrari ekibi görüp, önümüzdeki yarışların çekişmeli geçeceğini düşünüyorduk. Çin Grand Prix’sinin Formula 1 tarihindeki 1000'inci yarışa denk gelmesi de heyecanımızı katladı.

Ancak diğer iki yarışta olduğu gibi Çin Grand Prix'si de Mercedes hegemonyasına sahne oldu...

Çok fazla heyecan ya da aksiyon içermeyen yarışa Daniil Kvyat’ın McLaren pilotlarına temasıyla başladık. Valtteri Bottas’a göre çok daha iyi start alan Lewis Hamilton liderliği ele geçirdi. Aynı şekilde Charles Leclerc de Sebastian Vettel’den üçüncü sırayı devraldı. Ancak 11’inci tura gelindiğinde genç pilot “takım emri” ile takım arkadaşına, ikinci sıradaki Bottas ile aradaki farkı kapatması için yol vermek durumunda kalacaktı. Buna karşın sürekli blokaj yaparak lastiklerine zarar veren Vettel, aradaki farkın daha da açılmasına yol açtı. Hamilton ve Bottas yarışı açık ara önde götürürken, Ferrari ekibinin hem hız hem de stratejik anlamda Mercedes'lerin arkasında kalması hayal kırıklığı yarattı.

Leclerc yarış içinde takımı sürekli zorlayarak, ikinci pilot olmayı kesinlikle kabul etmediğini belli etti. Yarış sonunda yaptığı “Gelecekte takım liderinin kim olduğunu göreceğiz. Bugün bizim için hayal kırıklığı yaşatan bir yarış oldu." açıklaması da bunu destekliyor.

Hamilton açık ara lider götürdüğü yarışta Formula 1 tarihinin 1000. yarışını kazanmakla kalmayıp, kariyerinin 75. galibiyetine ulaşarak şampiyona liderliğini takım arkadaşı Bottas'tan devraldı. Britanyalı pilot, Michael Schumacher’in ulaşılamaz gözüken 91 galibiyetlik rekoruna da bir adım daha yaklaşmış oldu.

Bir kez daha hayal kırıklığı yaratan Vettel ise son tura kadar elinde tuttuğu en hızlı turu da Pierre Gasly’e kaybederek ekstradan kazanacağı bir puanı kaybetti.

Grand Prix raporu - Çin

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Grand Prix raporu - Çin - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Son dakika: Meclis'e sunulacak vergi yapılandırması teklifi neleri kapsayacak? AK Partili isim tek tek açıkladı 6 ay sonra ortaya çıktı! Annesini korumak isteyen çocuğa işkence edip diri diri yakmışlar Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop'ta S-400'lerin test edildiğini doğruladı Esir alınan Ermeni askerden olay itiraf: PKK Karabağ'da savaşıyor, askerler aylık 600 dolar maaş alıyor Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki pandemi toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin