Son Dakika Haberleri: Çevreci Greta, Putin'in eleştirisiyle biyografisini güncelledi: Kibar ama yeterince bilgilendirilmemiş bir ergen

Çevreci Greta, Putin'in eleştirisiyle biyografisini güncelledi: Kibar ama yeterince bilgilendirilmemiş bir ergen

16 gün önce

16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg BM'de yaptığı konuşmayla tüm dünyada gündem olmuştu. Trump'ın iğnelemelerinin ardından Putin'in eleştirileriyle Twitter biyografisini güncelleyen Greta biyografisine, "Kibar ama yeterince bilgilendirilmemiş bir ergen." yazdı.

Küresel çapta öğrencilerin iklim grevleri düzenlemesine öncülük etmesinin ardından 74. BM Genel Kurulu toplantılarında yaptığı konuşmayla dünyada gündem olan 16 yaşındaki Greta Thunberg, süper güçlerin liderleriyle inceden atışmayı ihmal etmiyor.

ABD Başkanı Donald Trump, iklim aktivisti çocuğun BM iklim zirvesinde kıyamet uyarısı tarzındaki ateşli konuşmasıyla dalga geçmek için "Parlak ve harikulade bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu genç bir kıza benziyor. Görmesi çok hoş" diye tweetleyince, Greta da Twitter biyografisinde kendisini "Parlak ve harikulade bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu bir genç kız" diye tanımlamıştı.

"İÇTENLİĞİNDEN ŞÜPHEM YOK AMA"

Ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Greta'nın konuşmasıyla ilgili genel heyecanı paylaşmadığı, birilerinin çocuklarla gençleri kendi çıkarları için kullanmasının kınanması gerektiği yönündeki eleştirisi geldi.

"Greta'nın kibar ve çok içten bir kız olduğuna eminim" diyen Putin, şöyle devam etmişti:

"Her halükarda kimse Greta'ya modern dünyanın karmaşık olduğu, çeşitlilik arz ettiği ve hızla kalkındığını izah etmemiş. Afrika ve pek çok Asya ülkesinde insanlar İsveç'tekilerle aynı standartlarda yaşamak istiyor. Peki bu nasıl yapılacak? Zaten Afrika'da bol bol olan güneş enerjisi kullanmaya mı başlamalılar? Kimse Greta'ya bunun mali bedelini açıkladı mı?"

BİYOGRAFİSİNİ YENİDEN GÜNCELLEDİ

Bunun üzerine 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti, Twitter biyografisini "Kibar ama yeterince bilgilendirilmemiş bir ergen" diye güncelledi.

Çevreci Greta, Putin'in eleştirisiyle biyografisini güncelledi: Kibar ama yeterince bilgilendirilmemiş bir ergen
Haber Yayın Tarihi: 04.10.2019 03:20 İsrail basınından Barış Pınarı Harekatı itirafı: 6 yılın emeği 6 günde yok edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnanın bu haramdır" diyerek vatandaşlara çağrı yaptı Gelin adayı Hanife, mini eteğiyle dans ettiği anları yayınladı