Grup Yorum Hakim Karşısına Çıktı - Son Dakika

Grup Yorum Hakim Karşısına Çıktı

26.11.2012 15:30
Grup Yorum Hakim Karşısına Çıktı, System.String[]

Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu 13 kişişinin yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı.

Grup Yorum üyelerinin de aralarında bulunduğu 13 kişişinin yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 13 tutuksuz sanığın yargılandığı davaya Grup Yorum üyeleri Ali Arıcı, Seçkin Aydoğan, Caner Bozkurt ve Ayfer Rüzgar'ın da aralarında bulunduğu 11 sanık katıldı.

Grubun üyelerinden sanık Ezgi Dilan Balcı ise hakkındaki bir soruşturma kapsamında ev hapsi cezası bulunduğu gerekçesiyle duruşmaya gelmediği belirtildi.

Başka suçtan tutuklu sanık Seçkin Aydoğan, müzisyen olduğunu ve başka bir geçim kaynağının olmadığını ifade etti. Üzerine atılı suçları kabul etmeyen Aydoğan, "Hakkımda niçin dava açıldı bilmiyorum. Burada yargılanması gerekenler biz değil, bizi işkence ile gözaltına alan polis memurlarıdır. Hatta Cumhuriyet Savcısı da ilk etapta ifademizi almadan bizi serbest bırakmıştı. Grup Yorum'un verdiği konserler nedeniyle gözaltına alındığımı düşünüyorum. Ben polise direnmedim. Suçsuzum ve beraatimi istiyorum." dedi.

Sanık Ayfer Rüzgar, üzerine atılı suçlamaların Grup Yorum'a yapılmış bir saldırı olduğunu iddia etti.

Davayı erteleyen mahkeme, hakkında 'konutunu terk etmeme' kararı bulunan Ezgi Dilan Balcı'nın diğer duruşmada hazır edilmesine karar verdi.

Sanıklara destek için bir grup, duruşma öncesi basın açıklaması yaptı. Sazları zincirleyen ve ağızlarını bantlayan eylemciler sanıkların yalnız olmadığını belirtti.

Grup Yorum Hakim Karşısına Çıktı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Grup Yorum Hakim Karşısına Çıktı - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da koronavirüs yoğun bakımında doktorun dansı tepki çekti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı DSÖ, sivrisineklerden bulaşan yeni tehdidi duyurdu: 9 ayda 76 kişi öldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı