Gto Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması - Son Dakika

Gto Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması

12.01.2012 14:20
Gto Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması, System.String[]

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, bu bölgede Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili ciddi yönlendirmeler yapmak durumunda olduklarını belirterek, "Çünkü çok uzun süredir komşu ülkelerle ilişkilerin yönlendirilmesi konusunda öncü rol oynuyoruz.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, bu bölgede Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili ciddi yönlendirmeler yapmak durumunda olduklarını belirterek, "Çünkü çok uzun süredir komşu ülkelerle ilişkilerin yönlendirilmesi konusunda öncü rol oynuyoruz. Dolayısıyla sorumluluğumuz bir kat daha artıyor" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Şeker ve Ali Serindağ, Parti Meclis Üyesi Yaşar Ağyüz ve CHP İl Başkanı Ali Peri ile birlikte GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan'ı ziyaret etti.

Aslan, yaptığı konuşmada, milletvekilleriyle Gaziantep'in, bölgenin ve ülkenin sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını belirtti. Aslan, şunları söyledi:

"Özellikle son zamanlarda Türkiye- Suriye ilişkileri ve Suriye'de yaşanan olaylarla ilgili ciddi bir değerlendirme yapma ihtiyacındalar. Biz de kendilerine hem Gaziantep'in hem bölgenin bu bağlamda etkileşimiyle ilgili bilgi aktaracağız. Şu anda Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu gerek ekonomik gerek sosyal ve dış siyasetle ilgili sıkıntılarla ilgili karşılıklı görüşeceğiz. GTO olarak, bu bölgede özellikle Türkiye'nin son zamanlarda yaşanan dış olaylarla ilgili etkileşimiyle ilgili çok ciddi yönlendirmeler yapmak durumundayız. Çünkü çok uzun süredir komşu ülkelerle ilişkilerin yönlendirilmesi konusunda öncü rol oynuyoruz. Dolayısıyla sorumluluğumuz bir kat daha artıyor."

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran da konuşmasında, Gaziantep ekonomisinin ve ticaretinin özellikle komşu ülkelerle boyutunu değerlendireceklerini söyledi.

Oran, "Biz Gaziantep'i Türk ekonomisinin çok önemli can damarı olarak görüyoruz. Gaziantep özellikle GAP bölgesinde, Güneydoğu Anadolu'da da ekonominin kalbi. Dolayısıyla buradaki gelişmeler Türkiye ekonomisini çok ciddi etkileyecek gelişmeler" dedi.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gto Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı 00:47 Sözleri gündeme bomba gibi düşen CHP'li Özcan'ı terse düşürecek suçlama: Evinde sigortasız mülteci çalıştırdı Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı 00:04 Hande Erçel-Kerem Bürsin çifti, sette öpüşürken hayranlarına yakalandı Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik 23:51 Tunus'ta Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'den 15 Temmuz hatırlatması: Sokağa çıkılması gerektiğini Türkiye'den öğrendik
Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü 22:47 Messi, paylaşımıyla tüm dikkatleri üzerine çekti! Eşi Antonella Roccuzzo'nun spor yaptığı anlar büyük ilgi gördü Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 22:12 Polisin tabancasını elinden alan Ayşegül Çınar ve sevgilisi hakkında hapis istemi 48 yaşındaki Seray Sever, bikinili pozuyla gençlere taş çıkarttı 21:21 48 yaşındaki Seray Sever, bikinili pozuyla gençlere taş çıkarttı
Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin'i Alparslan Özmol'un hesabı çalınınca hemen emniyete koştu 18:10 Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin'i Alparslan Özmol'un hesabı çalınınca hemen emniyete koştu Liseli Gamze'nin ölümünde soruşturma tamamlandı! İddianamede iğrenç detaylar 17:27 Liseli Gamze'nin ölümünde soruşturma tamamlandı! İddianamede iğrenç detaylar
Advertisement