Guardian Clarity™ İle Beyoğlu'na Yeni Bir Bakış - Son Dakika

Guardian Clarity™ İle Beyoğlu'na Yeni Bir Bakış

Yapı Kredi Kültür Sanat binası, Teğet Mimarlık imzasıyla geçirdiği renovasyonun ardından kısa süre önce Beyoğlu, Galatasaray'daki yerinde yeniden kapılarını açtı.

Kültür sanat meraklılarını semte tekrar kazandıracak olan binanın ziyaretçileri, Guardian Glass ürünü Guardian Clarity™ ile tasarlanan yeni cephe sayesinde Beyoğlu'nun tarihi ve bugünü buluşturan özgün atmosferini en şeffaf haliyle soluyacak.

Beyoğlu, İstiklal Caddesi'nin merkez noktası Galatasaray Meydanı'nda konumlanan ve Alman Mimar Paul Schmitthener tarafından 1958 yılında tasarlanan Yapı Kredi Kültür Sanat Binası (YKSS), Teğet Mimarlık imzasıyla geçirdiği renovasyonun ardından yeniden açıldı. Yapılan renovasyonda kütlesi, İstiklal Caddesi ve Ara Sokak'a bakan cephe düzeni, kat hizaları ile dikey taşıyıcıları aynen korunan binanın meydana baktığı noktada tamamen içi boşaltılarak yepyeni bir cepheyle meydana kazandırıldı.

Yapı Kredi Kültür Sanat Binası'nın gerek orjinal yapının hatırasına saygı göstermek ve toplumsal belleğe hitap etmek amacıyla korunan eski cephelerinde, gerekse de bambaşka bir deneyim sunarak meydana açılan yeni cephesinde Teğet Mimarlık'ın tercihi olağanüstü şeffaflık sunan Guardian Clarity™ anti-reflekte cam ürünleri olmuş.

Çok yüksek ışık geçirgenliği sunarak, düşük yansıma elde edilmesini sağlayan Guardian Clarity™ anti-reflekte cam, sunduğu alışılmışın ötesinde işlevsellik ve göz alıcı görüntü ile çarpıcı cepheler için geliştirilmiş en ideal çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Aşırı yansımanın görüntüyü bozduğu her yerde sağladığı 'yansıtmama' etkisi ile tasarımı bulunduğu noktada odak noktası haline getiren Guardian Clarity™ anti-reflekte cam, İstiklal Caddesi üzerinde dikkatleri üzerine toplayan YKKS'de kullanıcılara etkileyici ve bölünmemiş bir Beyoğlu manzarası sağlarken, kişinin semtin atmosferinden kopmadan keyifli ve kaliteli zaman geçirmesine olanak tanıyor. Binanın, kitabevi, sergiler ve salon arasındaki dolaşımı bir canlının iç yapısı gibi meydan tarafından izleyenler için sergilenebilirken, binaya tırmanan izleyiciye çeşitli işlevler arasındaki seyahatinde İstiklal Caddesi ve Galatasaray Meydanı'nı farklı açı ve yüksekliklerden tecrübe etme fırsatı sunuluyor. Bunlarla birlikte en can alıcı duraklardan birini, YKKS koleksiyonundaki en önemli eser olan İlhan Koman'ın "Akdeniz Heykeli" tutuyor.

Dünya çapında ikonik binalar için geliştirdiği son teknoloji ürünleri ile Türkiye'de de hızla ilerleyen Guardian Glass, tarihi dokunun en çok hissedildiği Beyoğlu'nda YKKS'ye sağladığı katkı ile kentsel hafızaya saygı gösterirken bir yandan da sıra dışı cephe tasarımlarında yarattığı farkı kanıtlıyor.

YORUMLAR

Son Dakika

01:02 Meral Akşener, İYİ Partili Levent Özeren'in hakaret mesajları için Semiha Yıldırım'dan özür diledi 00:42 Kamuda çalışan işçilere yapılacak ikramiye ödemesinin tarihleri belli oldu 00:21 Antalya-Konya yolunda iki aracın kafa kafaya çarpıştığı kazada 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı 00:19 Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan Ayasofya açıklaması: Türkiye, UNESCO yükümlülüklerini karşılamaktadır 23:42 Ayasofya'daki mozaikler ve semboller ne olacak? Herkesin aklındaki tek soru yanıt buldu 23:35 Meteoroloji'den 4 il için sağanak yağış uyarısı 23:30 Bataklık Operasyonu kapsamında 16 şirkete kayyum atandı 23:20 ORC'nin son seçim anketinde dikkat çeken sonuçlar! Sadece dört parti seçim barajını geçebildi 22:57 Son Dakika: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Ayasofya kararına ilk yorum: Emeği geçenleri tebrik ederim 22:33 Son Dakika: Cami rahatsızlığı büyüyor! Ayasofya kararına bir tepki de ABD'den geldi 22:26 Yıldız Tilbe'den Ayasofya paylaşımı: Allah devletimize, milletimize zeval vermesin 21:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Yunanistan'a Ayasofya yanıtı: Herkes kararımıza saygı duysun 20:09 Isparta'da koronavirüs vaka sayısı 9 kat arttı, Vali'den uyarı gecikmedi: Rehavete kapılmayın 19:44 TFF'nin tescil kararı sonrası 2. Lig ekibi Ankara Demirspor, ligden çekildi 19:30 Binali Yıldırım'ın eşine hakaret eden Özeren'den "Pişman mısınız?" sorusuna tepki çeken yanıt