Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek - Son Dakika
Güncel

Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek

Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek

Gübre Fabrikaları T.A.Ş'nin (GÜBRETAŞ), 62. Olağan Genel Kurulunda 2013 net karından 66,8 milyon liranın ortaklara temettü olarak dağıtılması kararı alındı.

17.04.2014 13:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gübre Fabrikaları T.A.Ş'nin (GÜBRETAŞ),  62. Olağan Genel Kurulunda 2013 net karından 66,8 milyon liranın ortaklara temettü olarak dağıtılması kararı alındı. Temettü gelirleri hissedarlara 30 Mayıs'ta ödenecek.

GÜBRETAŞ açıklamasına göre, dün şirketin İstanbul'daki Genel Müdürlük binasında yapılan 62. Olağan Genel Kurul toplantısına Yönetim Kurulu üyeleri ile hissedarlar, yatırımcılar ve şirketin idari personeli katıldı. Toplantıda 2013 net karından 66,8 milyon liranın ortaklara temettü olarak dağıtılma kararı da onaylandı.

Hissedarlara temettü gelirleri 30 Mayıs 2014'te ödenecek.

Geçen yılın finansal sonuçlarının değerlendirildiği 62. Olağan Genel Kurul toplantısının açılış konuşmasını yapan GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri'nin en büyük iştiraki olan GÜBRETAŞ'ın köklü tecrübesiyle her açıdan büyük bir başarı ivmesi yakaladığını belirtti.

Kutlu, şirketin son yıllarda oluşan güçlü vizyonu sayesinde Türkiye'nin büyük markaları arasında üst basamaklara yükseldiğini kaydetti. 2013 yılında GÜBRETAŞ'ın iyi bir performans sergilediğini söyleyen Kutlu, "GÜBRETAŞ'ın 2000'li yılların başında 600-700 bin ton olan satış miktarı bugün 1,7 milyon ton seviyelerine yükselirken, aynı dönemde 200 milyon TL civarında olan ciromuz ise 2013 sonunda konsolide olarak 2,26 milyar TL'ye ulaştı" ifadelerini kullandı.

- Abdullah Kutlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığı devam edecek

Genel Kurulda şirketin 2013 faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapan Genel Müdür Osman Balta ise GÜBRETAŞ'ın Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve yatırımcısına en çok kazandıran şirketlerinden biri haline geldiğini vurguladı. 2013 yılını satış rekoruyla tamamlayarak pazardaki liderliklerini pekiştirdiklerini anlatan Balta, ayrıca 148,5 milyon liralık yatırımla şirket tarihinin yurtiçindeki yatırım harcamasını da gerçekleştirdiklerini aktardı.

2014 yılı bütçe hedeflerine de değinen Osman Balta, bu yıl 1,7 milyon ton satış ve 2,5 milyar lira konsolide ciro hedefinin yanı sıra yatırım ve sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaların da aynı tempoyla sürdürüleceğini belirtti.

Açıklamada yer verilen bilgilere göre, Abdullah Kutlu'nun Yönetim Kurulu Başkanlığının devam ettiği yeni dönemde Necdet Dirik de Başkan Vekilliği görevini sürdürecek.

GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu'nda ayrıca Dr. Erol Demir, Osman Balta, Mustafa Çırak ve İshak Gündüz yer alırken, Bağımsız Yönetim Kurulu ise Prof. Dr. Lokman Delibaş, Mustafa Fevzi Yüksel ve Aydın Bedir'den oluşuyor. - İstanbul

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gübretaş 66,8 Milyon Liralık Temettü Verecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement