GÜBRETAŞ Üreticilerle Buluşuyor - Son Dakika

GÜBRETAŞ Üreticilerle Buluşuyor

17.02.2012 14:26
GÜBRETAŞ Üreticilerle Buluşuyor, System.String[]

GÜBRETAŞ, bir haftada 3 bine yakın şeker pancarı üreticisiyle buluşuyor.

Sektörünün öncü firması GÜBRETAŞ, Kayseri ve Yozgat'a bağlı 14 yerleşim biriminde şeker pancarı üreticileri ile "Şeker tarımında kullanılan gübreler ve gübreleme programları" eğitim seminerinde bir araya geliyor. GÜBRETAŞ ile Kayseri Şeker Fabrikaları'nın birlikte düzenlediği seminerde şeker verimi ve kalitesi yüksek pancar yetiştirmek için etkili gübreleme programları anlatılarak, toprak analizi konusunda da bilinçlendirme sağlanıyor.

Sosyal sorumluluk yaklaşımı çerçevesinde bilinçli tarımsal üretimi teşvik için Türkiye'nin birçok noktasında çiftçi ve uzman eğitimleri organize eden GÜBRETAŞ, İç Anadolu'da şeker pancarı üreticileriyle buluşuyor.

Kayseri Şeker Fabrikaları ile GÜBRETAŞ'ın ortaklaşa organize ettiği "Şeker tarımında kullanılan gübreler ve gübreleme programları" konulu seminerlerin startı 14 Şubat'ta verildi. Bir hafta boyunca farklı salonlarda yoğun olarak sürdürülecek seminerler, 22 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Kayseri ve Yozgat'a bağlı 14 yerleşimbiriminde üreticilere konuk olacak GÜBRETAŞ'ın uzman ziraat mühendisleri, şeker verimi ve kalitesi yüksek pancar yetiştirmek için etkili gübreleme programlarını anlatacak. GÜBRETAŞ yetkilileri, ayrıca geçtiğimiz günlerde bölgede şeker pancarı tarımı yapılan arazilerden alınan ve analizi yapılarak makro-mikro bitki besin maddesi varlığı ile organik madde, pH ve tuzluluk düzeyi tespit edilen 250 civarındaki toprak numunelerinin sonuçlarını üreticilerle paylaşarak, bitkilerini beslerken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda çiftçileri bilgilendiriyor. Verilen bilgiye göre, iklim koşullarının da katkısıyla bölgedeki tarımsal alanlarda verim ve kalite sorunu bulunmuyor. Ancak üreticilerin en önemli sorunu olarak görünen aşırı girdi maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla doğru ve düzenli gübre kullanımındaki bilinçlenme önem kazanıyor.

GÜBRETAŞ Üreticilerle Buluşuyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel GÜBRETAŞ Üreticilerle Buluşuyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici