Son Dakika Haberleri: Ünlü Moda Devi Kirli Ayakkabıları 4 Bin 600 TL'ye Satışa Çıkardı
BBC

Ünlü Moda Devi Kirli Ayakkabıları 4 Bin 600 TL'ye Satışa Çıkardı

9 gün önce

İtalyan-Fransız moda devi, yaklaşık 4 bin 600 TL'ye satışa çıkardığı "kirli spor ayakkabılarla" gündeme geldi.

Geçtiğimiz hafta ırkçı eleştirilere hedef olan bir kazak modelini özür dileyerek piyasadan çekmek zorunda kalan İtalyan-Fransız moda devi Gucci, şimdi de 870 dolardan (yaklaşık 4 bin 600 TL) satışa çıkardığı "kirli spor ayakkabılarla" gündeme geldi.

Sosyal medyada farklı yorumlarla karşılanan ancak daha çok "absürt" ve "çılgınca" diye nitelenen eskitilmiş görünümlü ayakkabıların iki modeli var. Rhyton Lips adlı modelin üzerinde dev bir dudak deseni bulunuyor.

"KİRLİ ÇORAPLARLA GİYİN"

İngiliz Guardian gazetesi, yeni ayakkabı modelleriyle ilgili yorumunda "Neyse ki bu sefer kimseye hakaret edilmiyor" dedi.

Gazete, pahalı olmalarına açıklama getirmeye çalıştığı ayakkabıların "beyaz beyaz parlayıp dikkati dağıtmadığı" yorumunu yaptı ve bunların kirli çoraplarla giyilmesini tavsiye etti.

BBCABD'de Market Soyan Hırsız, Benzin Döküp Kasiyeri Yaktı Venezuela Hükümeti, Ülke Sınırlarını Geçici Olarak Kapatma Kararı Aldı

Belçika Meclisi'nde "Sürtük" Krizi Tartışmalara Neden Oldu Çin'de Çocukları Taşıyan Minibüs, 30 Metrelik Uçurumdan Aşağı Uçtu