Güce'de "Peygamber ve Aile" konulu konferans - Son Dakika

Güce'de "Peygamber ve Aile" konulu konferans

13.11.2019 17:00
Güce'de

Giresun'un Güce ilçesinde kadınlara yönelik "Peygamber ve Aile" konulu konferans gerçekleştirildi.

Giresun'un Güce ilçesinde kadınlara yönelik "Peygamber ve Aile" konulu konferans gerçekleştirildi.

Mevlid-İ Nebi Haftası dolayısıyla Güce Müftülüğünün düzenlediği konferansta, Kur'an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve slayt gösteri gerçekleştirildi.

İl vaizesi Fatma Albayrak, konferansta yaptığı konuşmada, ailelerin rol model olarak Hazreti Muhammed ve sahabelerini örnek alması gerektiğini söyledi.

İslami değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven gençlerin yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Albayrak, "O size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatli ve merhametlidir. Peygamberimiz ailesine karşı çok nazik ve şefkatli idi. Kur'an aileyi anne babadan değil, dededen başlatıyor. Hepimizin sahibi Allah'dır. Hakkımızı ve haddimizi iyi bilelim. Peygamber efendimiz kimseyi kırmaz, incitmezdi. Ailesine karşı sabırlı, hoşgörülü idi." diye konuştu.

Konferansa, kadın öğretmenler ve kız öğrencileri katıldı.

Güce'de Peygamber ve Aile konulu konferans
Güce'de Peygamber ve Aile konulu konferans
Güce'de Peygamber ve Aile konulu konferans

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Güce'de 'Peygamber ve Aile' konulu konferans - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tur eşleşmeleri belli oldu Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin, koronavirüse yakalandı Club Brugge, Samatta için Fenerbahçe'ye 10 milyon euro önerecek Erdoğan'dan Kanal İstanbul açıklaması: Yatırımlarda durma söz konusu değil Tayland'da 12 metre uzunluğunda 5 bin yıllık balina iskeleti bulundu Alışverişten dönen kadın hiç tanımadığı biri tarafından darbedildi Son Dakika! İkinci kez koronavirüse yakalanan Yılmaz Vural yoğun bakıma alındı Fenomen Hanife Gürdal ve eşinin romantik anları! Canlı yayında evlilik teklifi etti