Güçlükonak'ta Kayıp 4 Köylü İçin Kazı Çalışması Sürüyor - Son Dakika

Güçlükonak'ta Kayıp 4 Köylü İçin Kazı Çalışması Sürüyor

19.01.2012 12:24
Güçlükonak'ta Kayıp 4 Köylü İçin Kazı Çalışması Sürüyor, System.String[]

Şırnak'ın Silopi ilçesi Görümlü Jandarma Tabur'unda kazılar devam ederken, diğer taraftan da Güçlükonak ilçesinde de Tabur içerisinde kazı çalışması yapıldı.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Görümlü Jandarma Tabur'unda kazılar devam ederken, diğer taraftan da Güçlükonak ilçesinde de Tabur içerisinde kazı çalışması yapıldı.

Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Coşkun, 1994 yılında Şırnak'ın Güçlükonak ilçesinde 4 köylünün PKK'lılara yardım ettiği gerekçesiyle öldürülerek taburun bahçesine gömüldüğü yönündeki suç duyurusu üzerine harekete geçti. Savcı Coşkun, Özbaşoğlu köyü yakınlarında bulunan jandarma taburunda kazı çalışması yapılması kararı aldı. Coşkun'un talimatıyla Güçlükonak Cumhuriyet Başsavcılığı, Özbaşoğlu Jandarma Taburu'nda iş makineleriyle kazı çalışması başlattı.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Güçlükonak'ta Kayıp 4 Köylü İçin Kazı Çalışması Sürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve eurodan yeni rekor geldi Son Dakika: Ermenistan ordusu Berde şehir merkezini vurdu, 14 kişi yaşamını yitirdi Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti İlçenin girişindeki nüfus kısmı boş tabelayı görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Fındığa alternatif olarak safran ekti: 2,5 dönüm araziden 40 bin lira kazanacak Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti Sokak ortasında kangal dehşeti! Küçük Batuhan o anları anlattı: Bana saldırdı, ben de onun boğazını sıktım