Ali Babacan vatandaşın sorununu dinledi: Çocuğumu doktora götüremiyorum - Son Dakika

Ali Babacan vatandaşın sorununu dinledi: Çocuğumu doktora götüremiyorum

28.06.2022 17:46

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara'nın Güdül ilçesinde vatandaşların sorunlarını dinledi. Güdüllü bir vatandaş, "250 lirayla geldim ben, iki çantayla dönüyorum. Böyle bir şey olamaz. Ben, çocuğumu doktora götüremiyorum." dedi.

Ali Babacan, dün Ankara'nın Güdül ve Nallıhan ilçelerinde vatandaşlarla sohbet etti. DEVA Partisi, Babacan'ın yolda karşılaştığı Güdüllü bir vatandaşla sohbetine ilişkin videoyu bugün basınla paylaştı. Babacan ile vatandaş arasında şu diyalog yaşandı;
Vatandaş: 'Millet köyüne dönsün.' Millet ne yapacak köyünde? 'Köyüne, yuvasına dönsün' diyor, ne yapacağım ben köyde?
Babacan: Köyde tarım yapsın istiyorlar ama tarım yapacak hali yok ki milletin.
Vatandaş: Neyle tarım yapacak? Tarlalar boş ya boş. Yeşilöz köyüne gidelim, bütün araziler boş. Keşke öküzlerle çift sürerek dursaydık başkanım.
Babacan: Gübre alamıyorlar, mazot alamıyorlar.
Vatandaş: Kesinlikle.
Babacan: Seçimlerde bunlar gidecek inşallah.
Vatandaş: İnşallah başkanım.
Babacan: Bu seçimde bitiyor.
Vatandaş: Bu çocuklar ne olacak başkanım? Bu çocuklar her şeye, bolluğa alıştılar. Bu çocuklar bolluğa alıştı başkanım. Bu çocukların hali ne olacak? Bak, insanlar ölüyor. Karı-koca birbirini öldürüyor. Cinayetler çoğaldı ya. Kötü yolluluk çoğaldı; cinayetler, her şey çoğaldı ya. Olamaz böyle bir şey.
Babacan: Sıkıntılar çok, biliyoruz. Ama ilk seçimde bu millet söyleyeceğini söyleyecek ve düzelecek inşallah yani.
Vatandaş: 250 lirayla geldim ben, iki çantayla dönüyorum. Böyle bir şey olamaz. Ben, çocuğumu doktora götüremiyorum. Adam, kendisini saltanat sanıyor saraylarda. Böyle bir şey olabilir mi ya?
Babacan: Değişecek, değişecek inşallah. İlk seçimde değişecek, ilk seçimde inşallah.

YORUMLAR
500
Babacan: 'Devleti, Kürt Meselesinin Çözümünün Bir Parçası Haline Getireceğiz' Babacan: 'Devleti, Kürt Meselesinin Çözümünün Bir Parçası Haline Getireceğiz' Babacan, Van'da Patlama Sonucu Yaralanan Çocuğu Hastanede Ziyaret Etti Babacan, Van'da Patlama Sonucu Yaralanan Çocuğu Hastanede Ziyaret Etti
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Ali Babacan vatandaşın sorununu dinledi: Çocuğumu doktora götüremiyorum - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement