Gül'den NATO Değerlendirmesi - Son Dakika

Gül'den NATO Değerlendirmesi

17.02.2012 19:10
Gül'den NATO Değerlendirmesi, System.String[]

Cumhurbaşkanı Gül, NATO'nun Soğuk Savaş sonrasında yeni tehdit ve sorunlarla mücadeleye kendini uyarladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, NATO'nun, Soğuk Savaş sonrası dönemin beraberinde getirdiği yeni tehdit ve sorunlarla mücadelede kendini uyarladığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Gül'ün NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen görüşmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre Gül, yarın Türkiye'nin NATO'ya üye oluşunun 60. yıl dönümü olduğunu ve bu vesileyle bir mesaj yayımladığını ifade etti.

NATO'nun, Soğuk Savaş boyunca Avrupa-Atlantik bölgesinde güvenlik ve istikrarın teminatı olarak son derece başarılı bir performans sergilediğini anlatan Gül, ittifakın Soğuk Savaş sonrası dönemin beraberinde getirdiği yeni tehdit ve sorunlarla mücadele için de kendini uyarladığını, Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi, günümüzde ve gelecekte de NATO'ya desteğini kararlılıkla sürdüreceğini söyledi.

Rasmussen de Türkiye'nin NATO'ya katılışının 60. yıl dönümü münasebetiyle Türkiye'yi ziyaret etmekten ve Cumhurbaşkanı Gül tarafından kabul edilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'nin jeo-stratejik konumuyla hem siyasi hem askeri açıdan NATO'nun çok önemli bir üyesi olduğunu belirten Rasmussen, Afganistan'dan Kosova'ya kadar birçok NATO harekatına destek verdiğini ve bu desteğin devamını beklediklerini vurguladı.

Gül'den NATO Değerlendirmesi
Gül'den NATO Değerlendirmesi

- Kaynak: AA

Son Dakika Politika Gül'den NATO Değerlendirmesi - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Son Dakika! Azerbaycan Meclisi'nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Öğretmen dizisi, 9. bölümle ekran macerasını noktalayacak Aynı sokakta 7 otomobili soyan hırsızın eline geçen sadece iki gözlük oldu İki kadınla gittiği günlük kiralık dairenin camından düşerek can vermişti! Cinayete kurban gittiği ortaya çıktı Türkiye genelinde yaşanan internet kesintisi için ''planlı çalışma'' açıklaması Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak! Gündemde koronavirüs, Azerbaycan ve Kıbrıs var