Son Dakika Haberleri: FETÖ Elebaşı Gülen'in Bursa'daki Malikanesine El Konuldu

FETÖ Elebaşı Gülen'in Bursa'daki Malikanesine El Konuldu

9 gün önce

Bursa 3. Sulh Ceza Mahkemesi, Mudanya ilçesinde FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için yapıldığı iddia edilen malikaneye el koydu.

Bursa Mudanya'nın Çağrışan Mahallesi'ndeki bir malikanenin "FETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığı" iddiaları üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Başsavcılık, bir gazetede yer alan "FETÖ'ye lüks malikane yapmışlar" haberi ve FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada tutuksuz yargılanan iş adamı S.Ş. hakkında bilgisine başvurulan bir kişinin ifadelerini ihbar kabul ederek soruşturma başlattı.

ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE SATILMASI VE DEVRİNE TEDBİR

İncelemede, malikanenin örgüt elebaşı Fetullah Gülen için yapıldığını, burada FETÖ/PDY üyelerinin toplantı ve faaliyetlerde bulunduklarını tespit eden Cumhuriyet Başsavcılığı, iş adamı S.Ş'ye ait otomotiv firmasının üzerine kayıtlı eve el konulması için Bursa 3. Sulh Ceza Mahkemesi'ne talepte bulundu. Mahkeme, soruşturmaya konu malikaneye, üçüncü kişilere satılması ve devrinin önlenmesi maksadıyla tedbiren el konulmasını kararlaştırdı.
Şehit Annesine 2,5 Lira İçin Hakaret Eden Şoföre, 11 Yıla Kadar Hapis İstemi Mavi Balina İntiharını Çocukların Telefon ve Bilgisayarı Aydınlatacak

Üçüncü Milli Denizaltı Murat Reis'in Yapımı Başlıyor Ordu Üniversitesi Keçiboynuzundan Çikolata Üretti