Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı - Son Dakika

Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı

07.02.2012 13:35
Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı

İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen aylık kültür etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi (KSGM) etkinlik takvimi kapsamında; Gülen Yüzler Sinema Günleri adı altında yapılan film gösterimlerinin ilki çocuklara yönelik çizgi film olarak gerçekleştirildi.

Gösterilen çizgi film; Beydaba'nın Kelile ve Dimne adlı eserinden sinemaya uyarlandı. Kelile ile Dimne adlı ilk fabl örneği olan çizgi film çocuklara ücretsiz olarak seyrettirildi.

Dostluk, kardeşlik ve iyilik etme konularına vurgu yapılan çizgi film; çocuklarca beğeniyle izlendi.

Konu ile alakalı açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin; "Şubat ayı kültürel etkinlikler takvimine Gülen Yüzler Sinema Günleri adıyla film gösterimleri koyduk. İlk filmimiz olan Kelile ve Dimne adlı çizgi filmimizi çocuklarımızın beğenisine sunduk. Çizgi filmlerimiz kültür bakanlığı onaylı olup yine Kültür Bakanlığının izni ile minik seyircilerimizle seyrettirilmiştir." dedi.

YORUMLAR
500
Bilecik'te tıra çarpan motosikletin sürücüsü öldü Bilecik'te tıra çarpan motosikletin sürücüsü öldü Bursa'da tarlaya 14 çeşit hububat ekildi Bursa'da tarlaya 14 çeşit hububat ekildi Bilecik'te tıra arkadan çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti Bilecik'te tıra arkadan çarpan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement