Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı - Son Dakika

Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı

07.02.2012 13:35
Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı, System.String[]

İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenen aylık kültür etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi (KSGM) etkinlik takvimi kapsamında; Gülen Yüzler Sinema Günleri adı altında yapılan film gösterimlerinin ilki çocuklara yönelik çizgi film olarak gerçekleştirildi.

Gösterilen çizgi film; Beydaba'nın Kelile ve Dimne adlı eserinden sinemaya uyarlandı. Kelile ile Dimne adlı ilk fabl örneği olan çizgi film çocuklara ücretsiz olarak seyrettirildi.

Dostluk, kardeşlik ve iyilik etme konularına vurgu yapılan çizgi film; çocuklarca beğeniyle izlendi.

Konu ile alakalı açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin; "Şubat ayı kültürel etkinlikler takvimine Gülen Yüzler Sinema Günleri adıyla film gösterimleri koyduk. İlk filmimiz olan Kelile ve Dimne adlı çizgi filmimizi çocuklarımızın beğenisine sunduk. Çizgi filmlerimiz kültür bakanlığı onaylı olup yine Kültür Bakanlığının izni ile minik seyircilerimizle seyrettirilmiştir." dedi.

Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gülen Yüzler Sinema Günleri Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Asansörde çakmakla antifrizi test eden adam alevler içinde kaldı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu Hatay'da deprem ve tsunami uyarısı: Deniz kumundan yapılan binalar büyük tehlike taşıyor Korona kurallarının hiçe sayıldığı gece kulübüne polis baskını Eşi tarafından vurulan genç kadın 12 günlük yaşam mücadelesini kaybetti Çin'in "Koronavirüsün çıkış noktası Vuhan değil" iddiasına DSÖ'den yanıt gecikmedi: Oldukça spekülatif Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı