Gülnar Halkı Çanakkale Tırına Büyük İlgi Gösterdi - Son Dakika

Gülnar Halkı Çanakkale Tırına Büyük İlgi Gösterdi

18.01.2012 15:50
Gülnar Halkı Çanakkale Tırına Büyük İlgi Gösterdi, System.String[]

18 Mart'ta Çanakkale'den yola çıkan Çanakkale tırı, Gülnar Belediyesinin katkılarıyla Mersin'in Gülnar ilçesine ulaşarak ücretsiz olarak vatandaşların ziyaretine açıldı.

1 8 Mart'ta Çanakkale'den yola çıkan Çanakkale tırı, Gülnar Belediyesinin katkılarıyla Mersin'in Gülnar ilçesine ulaşarak ücretsiz olarak vatandaşların ziyaretine açıldı.

Çanakkale Tır-ını gezen Gülnar halkı, tır sorumlusu Serdar Bandır'dan bilgi aldılar. Tır sorumlusu Serdar Bandır, yaptığı açıklamada, Çanakkale 1915 müzesinin Çanakkale savaşlarının 100. yılı olan 2015 yılına kadar tüm Anadolu'yu gezeceğini kaydetti. Bugüne kadar 35 il ve 200'ün üzerinde ilçeyi gezdiklerini ifade eden Bandır, Çanakkale'de tarihçi olan Ahmet Uslu tarafından oluşturulan müzede o dönemde kullanılmış 4 bin parça savaş malzemelerinin bulunduğunu belirtti.

Çanakkale siperlerinin maketleri, savaşta kullanılan silah ve mühimmatlar, fotoğraflar, Seyit onbaşı haykeli ve hediyelik eşyaları Çanakkale tırını ziyaret edenler tarafından hayranlıkla izlendi.

- MERSİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gülnar Halkı Çanakkale Tırına Büyük İlgi Gösterdi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Fransa'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak bölge sayısı 54'e yükseltildi Karabağ'ın İran sınırı tamamıyla Azerbaycan kontrolüne geçti 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!