Gülnarlılar 'Menan Cinleri'ni İzledi - Son Dakika

Gülnarlılar 'Menan Cinleri'ni İzledi

23.04.2014 15:31
Gülnarlılar 'Menan Cinleri'ni İzledi, System.String[]

Mersin’in Gülnar ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde Hekimoğlu İsmail’in yazdığı ve ‘Menan Cinleri’ isimli oyun Tiyatro Greyfurt tarafından sahnelendi.

Mersin’in Gülnar ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde Hekimoğlu İsmail’in yazdığı ve ‘Menan Cinleri’ isimli oyun Tiyatro Greyfurt tarafından sahnelendi.

Anay Pazarı Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Mersin Üniversitesi Gülnar Mustafa Baysan Meslek Yüksek Okulu salonunda gerçekleştirilen programa gelen Gülnarlılar, oyunu büyük bir dikkatle izledi. Hayatın çok önemli gerçeklerinin komedi ve duygusallıkla iç içe işlendiği oyunda seyirciler kahkaha ve hüznü bir arada yaşadı. Salonun tamamen dolması nedeniyle ayakta kalan seyirciler de sabırla oyunu sonuna tadar izledi. Seyirciler kendilerini kahkahaya boğan sahneler arasında Allah’ın varlığı, ölümün ve tekrar dirilmenin gerçekliği mesajlarının çok etkileyici olduğunu söyledi. Oyun bitiminde seyircileri selamlayan tiyatro oyuncuları uzun bir süre ayakta alkışlandı.

Dernek Başkanı Ali Bucaktepe, Gülnar halkının tiyatroya gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu, kültür etkinliklerinin de daha yoğun bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Gülnarlılar 'Menan Cinleri'ni İzledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamasız cumartesi uzmanları korkuttu: Böyle sürdükçe pandemi bitmez, nisan ayında üçüncü dalgayı görürüz 92 yaşındaki kadın, 23 yaşındaki komşusu tarafından cinsel saldırıya uğrayıp boğularak öldürüldü Zekai Aksallı, Bitlis'te şehit olan dostu Korgeneral Erbaş'ı anlattı: Emperyalist uşakların hedefindeki bir kaleydi Kızının gözleri önünde eski karısını öldüresiye döven saldırgandan pes dedirten sözler: Bir anda gözüm döndü Samsun'da bir kadın sokak ortasında eski eşi tarafından öldüresiye dövüldü Babasının yasağını çiğneyen Yasmin Erbil'den cesur pozlar Metropoll'den dikkat çeken Cumhurbaşkanlığı anketi! Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı? 'Tecavüzcü Coşkun' lakaplı Coşkun Göğen'e ilginç soru: O sahnelerde kadın oyunculara karşı bir şey hissettiniz mi?