Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu - Son Dakika

Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu

19.12.2017 18:54
Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu, System.String[]

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Tekirdağ sahilindeki limanın bulunduğu sokağa dünyaca ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay’ın adının verilmesi, bir belgesel kanalına konu oldu.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Tekirdağ sahilindeki limanın bulunduğu sokağa dünyaca ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay'ın adının verilmesi, bir belgesel kanalına konu oldu.

Adının bir sokağa verilmesi ve sonrasında gelişen süreci anlatan ünlü sanatçı Onay, Süleymanpaşa Belediyesi'nin sanata verdiği katkı ve sanatçılara verdiği değeri görmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Onay, "Bir gün bir arkadaşım telefon etti ve Tekirdağ Süleymanpaşa'da adımın bir sokağa verildiğini söyledi. Çok şaşırdım ve mutlu oldum. Ekrem beyle iletişime geçerek teşekkür etmek istedim. Kendisi bu teşekkürü bir konserle yapmamı rica etti ve fikir benim de çok hoşuma gitti. Böylece Süleymanpaşa'daki ilk konserimi verdim. Sonraki süreçte adıma bir de piyano günleri organize edildi ve her yıl bir hafta boyunca ülkemizin ve dünyanın en önemli piyano sanatçıları Süleymanpaşa'da konserler vermeye başladı. Adıma bahşedilen bu onur ömrüm boyunca unutmayacağım bir olay. Süleymanpaşa Belediyesi'nin bu konuda emeği olan tüm çalışanlarına, Belediye Başkanımız Ekrem Bey'in şahsında teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Yeni projelerde de bir arada olacağız"

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat da, gelinen noktada Gülsin Onay gibi dünya çapında bir sanatçının Tekirdağ'ın bir hemşehrisi, dünya temsilcisi olmasından gurur duyduğunu ifade ederek, yeni projelerin de yolda olduğunun müjdesini verdi. Eşkinat, "Gülsin Hanım'dan gelen o telefonu çok iyi hatırlıyorum. Sonrasında da dört yıla yakın bir süredir kendisiyle ortak çalışmalar yapmayı sürdürdük ve hala devam ediyoruz. Her sene piyano günlerinde onu burada canlı canlı dinleme şansına sahip oluyoruz. Gülsin Onay gibi bir dünya sanatçısının, Atatürk kızının Süleymanpaşa'nın hemşerisi olması, dünyada bizim temsilcimiz olması bizim için bir gurur kaynağıdır. Önümüzdeki günlerde kendisiyle yeni projelerde de bir arada olacağız" açıklamasında bulundu.

Belgesel kanalı tarafından Gülsin Onay Sokak'ta gerçekleştirilen çekimler, Bisanthe 3. Gülsin Onay Piyano Günleri'nin kapanış konseri olan ve ünlü piyano virtüözü Gülsin Onay'ın sahne aldığı resitalde de devam etti. Belgeselin önümüzdeki günlerde İz TV'de yayınlanacağı belirtildi. - TEKİRDAĞ

Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu
Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu
Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu
Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Gülsin Onay Sokağı Belgesele Konu Oldu - Son Dakika


Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan İstanbul uyarısı: Risk devam ediyor Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Son Dakika: Türkiye'de 28 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 182 kişi vefat etti, 30 bin 103 yeni vaka tespit edildi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı