Son Dakika Haberleri: Gümrükçüoğlu: Trabzon'u Sağlıklı Bir Alt Yapıya Kavuşturmak İçin Çalışıyoruz

Gümrükçüoğlu: Trabzon'u Sağlıklı Bir Alt Yapıya Kavuşturmak İçin Çalışıyoruz

7 yıl önce

Trabzon Belediye Başkanı Dr.

Gümrükçüoğlu: Trabzon'u Sağlıklı Bir Alt Yapıya Kavuşturmak İçin Çalışıyoruz, System.String[]
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, şehri sağlıklı bir alt yapıya kavuşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Trabzon Belediye Meclisi, 2012 yılının ilk toplantısını Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda ayrıca denetim komisyonu seçimleri yapıldı. Buna göre Nejdet Albayrak, Sezgin Yılmaz ve Turgay Şahin denetim komisyonuna seçildi.

Başkan Gümrükçüoğlu, 2012 yılının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak başladığı konuşmasında meclis üyelerine yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla makine parkına 14 yeni araç ve iş makinesi kazandırdıklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, bu araçların belediyeye maliyetinin 3 milyon 452 bin TL olduğunu belirtti. Gümrükçüoğlu, böylece yaklaşık üç yıl içerisinde belediyeye 89 yeni araç ve iş makinesi kazandırdıklarını dile getirdi.

Trabzon'u sağlıklı bir alt yapıya kavuşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gümrükçüoğlu, "Esiroğlu Arıtma Tesisleri ile Değirmendere arasında yapımı planlanan alternatif ana isale hattı ihalesi 11 Ekim 2011 tarihinde yapıldı. Firmalardan değerlendirmek için teklifler alındı ve değerlendirme tamamlandı. Davet edilen firmalar teknik teklif hazırlıklarını sürdürüyor. Firmalar ocak ayı içerisinde teknik tekliflerini DSİ'ye sunacaklar. Ocak 2012'de ihalenin sonuçlanması planlanıyor." dedi.

İçme suyu şebekesinin yenilenmesi için de proje çalışmaları devam ettiğini belirten Başkan Gümrükçüoğlu, İller Bankası tarafından ihale projenin 2012 yılının Haziran ayında bitirilmesinin planlandığını söyledi. İller Bankası Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen yağmur suyu projesinin yapımının şubat ayında bitirilmesinin beklendiğini anlatan Gümrükçüoğlu, "Kanalizasyon şebeke projesinin yapılması için İller Bankası Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor." şeklinde konuştu. Başkan Gümrükçüoğlu, Fatih Mahallesi'ni Tanjant yoluna bağlayacak yolun yapım çalışmalarının da tamamlandığına değindi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Başkan Gümrükçüoğlu, konuşmasında şehirde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarının son durumuna ilişkin bilgiler de verdi.

Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yıkımların hız kazandığını belirten Gümrükçüoğlu, "Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde yer alan ve kamulaştırılan binaların yıkımları sürüyor. Proje kapsamında şimdiye kadar 50 binanın yıkımı gerçekleştirildi. 685 binanın yıkılacağı Tabakhane'de şimdiye 360 binanın kamulaştırması tamamlandı, anlaşma sağlanan 2 bin 44 hak sahibine yaklaşık 40 milyon TL para ödendi." bilgilerini aktardı.

Zağnos Vadisi'nin dördüncü etabı olan Maraş Caddesi ile Devlet Sahil Yolu arasında kalan alanda da kamulaştırma çalışmalarına başlandığını vurgulayan Gümrükçüoğlu, şöyle devam etti: "Trabzon'daki kentsel dönüşümler farklı noktalarda sürüyor. Ayasofya Müzesi'nin çevresindeki binaların yıkımı tamamlandı. Peyzaj projesi ihale edilecek seviyeye geldi. Tabakhane'de yıkımlar sürüyor. Bahçecik Camii'nin etrafındaki binaların yıkımı devam ediyor. Çömlekçi'de çok önemli bir mesafe alındı ve hak sahipleri ile görüşmeler yapılıyor. Zağnos Vadisi ikinci etabın yapımı, 354 konut ve Bahçecik'e çıkan yol başlayıp bitirildi. Üçüncü etabın rekreasyon projesi yapımına başlandı. Zağnos Vadisi'nin dördüncü etabını içine alan Pazarkapı Mahallesi'nde hak sahipleri ile görüşmelere başlamıştık. Burada anlaşma sağlanan hak sahiplerine ödenmek üzere 2 milyon 150 bin lira hesaplara geçti. Zağnos ve Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projelerinin tamamlanmasıyla Trabzon yeni yaşam alanları kazanmış olacak."18 Liraya Aldı, 10 Bin Liraya Bile Satmıyor! Bisikletine Yaptıklarını Görenler Hayrete Düşüyor CHP'de İstanbul İçin Adı Geçen Muharrem İnce, Seçim Çalışmalarına Bursa'da Başladı

Eşinin Kendisinden Boşanmak İstediğini Öğrenen Koca, Önce Karısını Sonra Kendini Vurdu