Gümrüklere Bu Yıl 2 Bin Personel Alınacak - Son Dakika

Gümrüklere Bu Yıl 2 Bin Personel Alınacak

05.01.2012 13:02
Gümrüklere Bu Yıl 2 Bin Personel Alınacak, System.String[]

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 2 bine yakın eleman alacaklarını ifade etti.tv8'de Erkan Tan'ın konuğu olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bakanlığın çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 2 bine yakın eleman alacaklarını ifade etti. tv8'de Erkan Tan'ın konuğu olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, bakanlığın çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Gümrüklere bu yıl içerisinde eleman alacaklarını belirten Yazıcı, "Biz elemanlarımızı KPSS ile alıyoruz. Gümrük çok nitelikli bir kamu kuruluşu. Mesleki eğitimlerimiz var. Biz kadrolarımızı alırken bir mülakat yapma ihtiyacı duyduk. En az 70 puan alanlar başvurabilecek. Mülakata girecek, sonra yerleştirme yapacağız. Kimse KPSS'ye girmeden bizim kurumumuza giremez. Başvuran sayısı yükseldikçe taban puanımızda yükseliyor tabii ki. Kimsede 70 alıp giremedim de demesin." dedi.

SINIR KAPILARINDA TİCARET YAPILABİLECEK

Kapılarda sınır ticareti yapılabilecek donanım oluşacağını vurgulayan Yazıcı, kaçakçılık serbest mi oldu da haberimiz yok diyenlere yönelik, "Kaçakçılığın hukuku olmaz. Maalesef oluyor. Özellikle sınır bölgelerinde olan vatandaşlarımız tarafından olduğunu duyarız. Bilgi karmaşası dolayısıyla Uludere olayı yaşandı. Özellikle Hakkari'de gümrük geçiş kapıları oluşturma çabalarımız devam ediyor. Kapıya dönüştürülüp sınır ticareti yapabilmeyi sağlayacak bir donanıma kavuşturacağız. Hangi ürünlerin alınıp satılacağı komisyonlar aracılığı ile belirlenecek. Dilediğin ürünü alıp satamıyorsun. Bütün kapıların açılması isteyen ülke ile olmaz karşı tarafın da istemesi gerekmekte. Sadece biz istiyoruz diye olmaz. Umarım Iraklı dostlarımız da bu yaklaşım içinde olurlar." temennisini dile getirdi.

Terörist ile Kürt vatandaşlar arasına çizgi çektiklerini bildiren Bakan Yazıcı, "Muhalefet ile ilgili söyleyecek fazla bir şey yok. Doğu, Güneydoğu ve terör konusu Türkiye'nin en büyük sorunu. Terörle mücadele kaynağını başka yerlere harcamasak farklı yerlerde oluruz. Terör örgütünün istismar edebileceği yargıdan insanlarımızın uzaklaştığı kanısındayım. Terörist ile Kürt vatandaşlarımız arasına çizgi çektik biz. Terörle mücadele kararlı bir şekilde gidiyoruz." şeklinde konuştu.

ULUDERE'DE GÜVENLİK GÜÇLERİNE MÜDAHALE ETTİRİLMEK İSTENDİ

Uludere'de amacın güvenlik güçlerine müdahale ettirmek olduğunu belirten yazıcı, "Devlet katliam yaptı' eleştirilerine yönelik terör örgütü her imkanı değerlendirmek istedi. Bu vahim bir olay. Tabii ki terör örgütü her imkanı suistimal ederek kullanmak istiyor. Cenazeleri istismar ettiler. İstiyorlar ki orada güvenlik güçleri müdahale etsin. Bunu bir süre söyleyecekler başka argümanları yok. Böyle bir şey olabilir mi? burada elbette ki güvenlik güçlerinin hedefi terörü önlemek bir kaza olmuş ve 35 kişi ölmüş olay bu. Basit gibi gelebilir ama bu böyle." diye konuştu.

Gümrüklere Bu Yıl 2 Bin Personel Alınacak

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Gümrüklere Bu Yıl 2 Bin Personel Alınacak - Son Dakika


Son Dakika

Alkol alıp yaşlı annesinin evini yaktı, kenarda durup film izler gibi yangını izledi Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de