Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı - Son Dakika

Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı

29.05.2013 16:30
Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı, System.String[]

TÜBİTAK'ın düzenlediği 44.ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında, Gümüşhacıköy Anadolu Lisesi'nden Ayfer Aslan ve İrem Çelik tarih alanında "1982 Yılı Kırgız Göçünün Hikayesi" konulu sözlü tarih çalışmaları ile Türkiye 3.'sü oldu.

TÜBİTAK'ın düzenlediği 44. ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında, Gümüşhacıköy Anadolu Lisesi'nden Ayfer Aslan ve İrem Çelik tarih alanında "1982 Yılı Kırgız Göçünün Hikayesi" konulu sözlü tarih çalışmaları ile Türkiye 3.'sü oldu.

Ankara'da, 20-22 Mayıs tarihleri arasında yapılan Türkiye finallerinden başarı ile dönen öğrencilere Gümüşeller Derneği tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Okul bahçesinde yapılan törende öğrencilere hediyelerini Dernek Başkanı Engin Yarar verdi.

Öğrencileri tebrik eden Yarar, "Biz dernek olarak başarılı öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bu iki kızımız ilçemizin ve ilimizin adını Ankara'da duyurarak bizleri gururlandırdılar. Onları yetiştiren ailelerine, öğretmenlerine ve çalışmalarında onlara yardım eden danışman öğretmenleri Şafak Zini'ye teşekkür eder, öğrencilerimizin başarını dilerim" dedi. - Amasya

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

New York Times: Koronavirüs mutasyona uğradı, artık durdurulamaz hale geldi Dolmuş sorduğu şahıs "Yaklaşma, korona var" deyince öldüresiye dövdü Aziz Yıldırım'ın kızını tehdit eden çalışan için 7 yıllık hapis istemiyle dava açıldı Denizli'de korkunç koronavirüs iddiası: Yol kenarında çok sayıda tabut ve koruyucu kıyafet bulundu Beril Işık, eşi Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında çıkan haberleri yalanladı Tuba Büyüküstün, Ekin Mert Daymaz ile aşk mı yaşıyor? Rakibinin kafasına uçan tekme atan futbolcunun 6 maç ceza alması, Brezilya'da büyük tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin