Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı - Son Dakika

Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı

29.05.2013 16:30
Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı, System.String[]

TÜBİTAK'ın düzenlediği 44.ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında, Gümüşhacıköy Anadolu Lisesi'nden Ayfer Aslan ve İrem Çelik tarih alanında "1982 Yılı Kırgız Göçünün Hikayesi" konulu sözlü tarih çalışmaları ile Türkiye 3.'sü oldu.

TÜBİTAK'ın düzenlediği 44. ortaöğretim öğrencileri araştırma projeleri yarışmasında, Gümüşhacıköy Anadolu Lisesi'nden Ayfer Aslan ve İrem Çelik tarih alanında "1982 Yılı Kırgız Göçünün Hikayesi" konulu sözlü tarih çalışmaları ile Türkiye 3.'sü oldu.

Ankara'da, 20-22 Mayıs tarihleri arasında yapılan Türkiye finallerinden başarı ile dönen öğrencilere Gümüşeller Derneği tarafından çeyrek altın hediye edildi.

Okul bahçesinde yapılan törende öğrencilere hediyelerini Dernek Başkanı Engin Yarar verdi.

Öğrencileri tebrik eden Yarar, "Biz dernek olarak başarılı öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Bu iki kızımız ilçemizin ve ilimizin adını Ankara'da duyurarak bizleri gururlandırdılar. Onları yetiştiren ailelerine, öğretmenlerine ve çalışmalarında onlara yardım eden danışman öğretmenleri Şafak Zini'ye teşekkür eder, öğrencilerimizin başarını dilerim" dedi. - Amasya

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gümüşhacıköylü Öğrencilerin Tübitak Başarısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Josef de Souza, 11 maç daha oynarsa Beşiktaş'taki sözleşmesi 1 yıl uzayacak Otoyolda mucize kurtuluş! Yolcu otobüsünden kopan çamurluk faciaya neden oluyordu Yalnız yaşayan yaşlı kadın, komşuları tarafından kanlar içinde ölü bulundu Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün babası, örgüte yardım suçundan hapis cezası aldı Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya benzeyen vatandaş sosyal medyada gündem oldu! Espriler havada uçuşuyor 12 yaşında hamile kalan kız çocuğu doğum yaptı! Bebeğin babası ise 15 yaşında