Son Dakika Haberleri: Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları

Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları

8 yıl önce

Orman ve Su İşleri Gümüşhane Şube Müdürü Emel Mazlum, kentte av koruma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları, System.String[]

Orman ve Su İşleri Gümüşhane Şube Müdürü Emel Mazlum, kentte av koruma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.


Mazlum, yaptığı yazılı açıklamada, müdürlük bünyesinde av koruma ekiplerinin oluşturulduğunu belirterek, ekiplerin, emniyet ve jandarma birimleri ile yol ve arazi kontrol çalışması yaptıklarını ifade etti.


Yaban hayatını koruma ve kaçak avlanmanın önüne geçilebilmesi için ekipler ile kolluk kuvvetlerinin bulunamadıkları alanlarda köy ve mahalle muhtarlıklarının da dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunan Mazlum, şunları kaydetti:


"Köy ve mahalle muhtarlarımıza da 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında tutanak tutma ve kota fazlası av yapılıp yapılmadığını yetkisi verilmiştir. Bu nedenle muhtarlarımızın da duyarlı olmaları halinde kaçak avlanma ve kota fazlası avlanmanın önüne geçilmiş olacaktır. Muhtarlarımızın bu görevlerini yerine getirmeleri halinde kaçak ve kota üstü avlanma ile daha etkin mücadele etme imkanına kavuşmuş olacağız."


- GÜMÜŞHANE

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:20 Kaynak: AAGüldür Güldür oyuncusu Ecem Erkek, mini elbiseli pozuyla beğeni yağmuruna tutuldu
PSG'nin sahibi Nasser Al-Khelaifi Leeds United'ı satın alacak Yargıç, tecavüz mağduruna sordu: Size 150 bin dolar verse cezasının hafifletilmesini kabul eder misiniz?