Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları - Son Dakika

Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları

02.01.2012 14:20
Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları, System.String[]

Orman ve Su İşleri Gümüşhane Şube Müdürü Emel Mazlum, kentte av koruma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Orman ve Su İşleri Gümüşhane Şube Müdürü Emel Mazlum, kentte av koruma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Mazlum, yaptığı yazılı açıklamada, müdürlük bünyesinde av koruma ekiplerinin oluşturulduğunu belirterek, ekiplerin, emniyet ve jandarma birimleri ile yol ve arazi kontrol çalışması yaptıklarını ifade etti.

Yaban hayatını koruma ve kaçak avlanmanın önüne geçilebilmesi için ekipler ile kolluk kuvvetlerinin bulunamadıkları alanlarda köy ve mahalle muhtarlıklarının da dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunan Mazlum, şunları kaydetti:

"Köy ve mahalle muhtarlarımıza da 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında tutanak tutma ve kota fazlası av yapılıp yapılmadığını yetkisi verilmiştir. Bu nedenle muhtarlarımızın da duyarlı olmaları halinde kaçak avlanma ve kota fazlası avlanmanın önüne geçilmiş olacaktır. Muhtarlarımızın bu görevlerini yerine getirmeleri halinde kaçak ve kota üstü avlanma ile daha etkin mücadele etme imkanına kavuşmuş olacağız."

- GÜMÜŞHANE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gümüşhane'de Av Koruma Çalışmaları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi