Son Dakika Haberleri: Gümüşhane'de Emniyet Kemeri Kullanımıda Artış

Gümüşhane'de Emniyet Kemeri Kullanımıda Artış

4 gün önce

Gümüşhane'de 4 aydır yürütülen bilinçlendirme çalışması sonucunda emniyet kemeri kullanım oranının yüzde 76'ya yükseldiği bildirildi.

Gümüşhane'de Emniyet Kemeri Kullanımıda Artış, System.String[]
Gümüşhane'de 4 aydır yürütülen bilinçlendirme çalışması sonucunda emniyet kemeri kullanım oranının yüzde 76'ya yükseldiği bildirildi.

İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, yaptığı yazılı açıklamada, "Emniyet Kemeri ile Hayata Bağlanın" projesi kapsamında kentte yürütülen bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmaların olumlu sonuç verdiğine dikkati çekti.

Kentteki emniyet kemeri kullanımını tespit etmek için yürütülen çalışmalarda kemer kullanımı oranının 4 ay öncesinde yüzde 25 olarak tespit edildiği bilgisini paylaşan Karataş, şunları kaydetti:

"İlimizdeki bütün kurumların projeye öncülük etmesi ve verdiğimiz eğitimler sonucu kentte emniyet kemeri takma oranının birinci sayım sonucunda yüzde 25'ten yüzde 40'a, ikinci sayım sonucunda yüzde 40'dan yüzde 47'ye, üçüncü sayım sonucunda ise yüzde 47'den yüzde 76'ya çıkmıştır. Hedefimiz emniyet kemeri kullanım oranını yüzde 100'e çıkarmaktır. 4 ay içerisinde yapmış olduğumuz eğitim ve denetim faaliyetlerine destek veren, emniyet kemeri takma alışkanlıklarını bir kültür haline getiren Gümüşhane halkına teşekkür ediyorum."Aday Gösterilmeyen Belediye Başkanı'ndan Duygusal Veda: Bu Vefasızlığı Duyurmanın Başka Yolu Kalmamıştır Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fazıl Say'a Özel Davet

Erdoğan'dan Fazıl Say'a Dikkat Çeken Hediye! ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un İkinci Kez Bir Araya Gelecek