Gümüşhane'de Lys Tercih Büroları Oluşturuldu - Son Dakika

Gümüşhane'de Lys Tercih Büroları Oluşturuldu

11.07.2014 10:26
Gümüşhane'de Lys Tercih Büroları Oluşturuldu, System.String[]

Gümüşhane’de öğrencilere doğru ve sağlıklı tercihlerde bulunmak üzere, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından LYS Tercih Danışma Büroları oluşturuldu.

Gümüşhane'de öğrencilere doğru ve sağlıklı tercihlerde bulunmak üzere, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından LYS Tercih Danışma Büroları oluşturuldu.

Kent merkezinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Kelkit'te Kelkit Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi, Yaşar ve İrfan Doğan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Şiran'da Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi ve Torul'da Şehit Tamer Özdemir Çok Programlı Lisesi bünyesinde oluşturulan LYS Tercih Danışma Bürolarında 6-10 Rehber Öğretmen görevlendirildi.

LYS Danışma Bürolarında, tercihlerini yaptırmak isteyen öğrenciler 7-17 Temmuz 2014 tarihlerinde 09.00-16.30 saatleri arasında hizmet alabilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, şunları söyledi: "LYS sonuçlarına göre öğrencilerimizin sağlıklı ve doğru tercih yapabilmeleri için Gümüşhane'de 1, Kelkit'te 3, Şiran'da 1 ve Torul'da 1 olmak üzere toplam 6 Tercih Danışma Merkezimizde Uzman Rehber Öğretmenlerimiz görevlendirilmiştir. Velilerimizin konuya hassasiyet göstermelerini, çocuklarımızın bu hayati süreçte destek almalarının gerekli olduğunu ifade etmek istiyorum. Öğrencilerimizin doğru meslek tercihlerini yapmaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri bizim en büyük dilek ve kazancımız olacaktır." - GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de Lys Tercih Büroları Oluşturuldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Gümüşhane'de Lys Tercih Büroları Oluşturuldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: ABD'de Joe Biden'ın yemini öncesinde Yüksek Mahkeme'deki asılsız bomba alarmı paniğe neden oldu Biden yeni dönemin sinyallerini verdi: Amerika'da yeni bir gün 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Aslan gibi sponsor" ismiyle bağış kampanyası başlattı Türkiye'ye yaklaşımıyla çok tartışılan Biden başkanlık koltuğuna oturuyor Gelin ve damadın birbirlerine yaptıkları şaka sosyal medyayı ikiye böldü Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var
16:39