Gümüşhane'de Yatırımlar Konuşuldu - Son Dakika

Gümüşhane'de Yatırımlar Konuşuldu

22.09.2016 21:31
Gümüşhane'de Yatırımlar Konuşuldu

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, "Bütün enerjimizle bütün birikimlerimizle hiçbir yatırımı, hiçbir hizmeti ötelemeden ve hiçbir kimseyi kayırmadan adaletli ve eşit bir şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz.

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, "Bütün enerjimizle bütün birikimlerimizle hiçbir yatırımı, hiçbir hizmeti ötelemeden ve hiçbir kimseyi kayırmadan adaletli ve eşit bir şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz." dedi.

Vali Okay Memiş Başkanlığında, AK Parti Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş'ın katılımıyla kamu kurumları koordinasyon, işbirliği ve istişare toplantısı düzenlendi.

DSİ Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de söz alarak kurumlarıyla ilgili kısa bilgiler aktardı ve acil çözülmesi gereken sorunlarını anlattı.

Vali Memiş, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Gümüşhane'nin kalkınmasına, gelişmesine yönelik stratejilerinin olduğunu belirtti.

Gümüşhane'nin gelişmesinde üç sacayağı bulunduğunu ifade eden Memiş, "Bunlardan biri turizm, ikincisi organik tarım ve hayvancılık, üçüncüsü ise madencilik. Kalkınma ve gelişme modelimiz bu üçayak üzerinedir." diye konuştu.

Memiş, Türkiye'nin en fazla organik süt üretiminin Kelkit'te yapıldığını kaydederek, şunları söyledi:

"Yine pestil ve kömede Türkiye'de bir markayız. Bütün enerjimizle bütün birikimlerimizle hiçbir yatırımı, hiçbir hizmeti ötelemeden ve hiçbir kimseyi kayırmadan adaletli bir şekilde, eşit bir şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Sayın Milletvekillerimizle, İl Genel Meclisimizle, muhtarlarımızla bir hedef koyduk. Allah nasip ederse en geç iki yıl içerisinde bütün köy yollarımızı asfaltlayacağız. Tabii ki kırsal kalkınmanın tek unsuru asfalt yapmak değil. İl Özel İdaresi imkanlarımız kısıtlı. Ben buradan sayın milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Bize Ankara'dan aktardıkları kaynaklarla Gümüşhane'mize yardımcı oluyorlar."

Milletvekili Akgül ise toplantının amacının güzel bir akıl oluşturmak olduğunu belirterek, "Çok şükür bugün siyasi partilerimizin temsilcileriyle belediye başkanlarımızla bir aradayız. Bizim amacımız bu kente hizmetse bu kentte herkesle beraber hiçbir ayrımı gözetmeksizin hizmettir. 15 Temmuz akşamı bütün siyasi partilerimizle mezhep ayrımı yapmadan, bütün mezhep unsurlarımızla 79 milyon vatandaşımız sokağa dökülerek bu ülkenin işgaline engel oldu. Demek ki biz bütün sorunlarımızı aynı duyarlılıkla çözme gücüne, iradesine sahip olabiliriz. İnşallah bu toplantılar bundan sonra da belirli aralıklarla devam edecek." ifadesini kullandı.

Milletvekili Pektaş da milletvekilleriyle valisiyle belediye başkanlarıyla sivil toplum kuruluşlarıyla bütün siyasi partilerle güzel bir uyum içerisinde Gümüşhane'nin kalkınması için çalışacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Çimen, en büyük yatırımın 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra tüm ülke genelinde olduğu gibi Gümüşhane'de de sağlanan birlik ve beraberlik olduğunu ifade ederek, "Fethullahçı Terör Örgütü'ne bulaşanlar gereken cezalarını çekecekler." diye konuştu.

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Köse, CHP İl Başkanı Bedri Ağaç ve MHP İl Başkanı Nadim Aydın'ın da söz aldığı toplantıda, kurum müdürleri sunum yaparak, yapılan, devam eden ve ihale aşamasındaki yatırımlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, Emniyet Müdürü Orhan Kar, ikaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Akşener'in Dinlediği Dert Yanan Niğdeli Yurttaş: 'Bu Hükümete Oy Verdiysem, Boşa Oy Vermedim. Ak Parti Milletvekilleri Gelmesin Buraya, Yazıklar... Akşener'in Dinlediği Dert Yanan Niğdeli Yurttaş: 'Bu Hükümete Oy Verdiysem, Boşa Oy Vermedim. Ak Parti Milletvekilleri Gelmesin Buraya, Yazıklar... AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu: 'Çin'den sonra bal üretiminde ikinci sıraya yükseldik' AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Eroğlu: 'Çin'den sonra bal üretiminde ikinci sıraya yükseldik' AK Parti'nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Kütahya'da AK Parti'nin Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir Kütahya'da
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gümüşhane'de Yatırımlar Konuşuldu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement