Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler - Son Dakika

Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler

28.10.2020 15:47

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesindeki Örümcek Ormanları'nda yangın çıktı. Çıkan yangınla ilgili konuşan Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat, "Kontrol altına almakta zorluk çekiyor arkadaşlar, sanki daha çok takviyeye, helikoptere ihtiyaç var" dedi.

Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat, AA muhabirine, ilçenin Yeşilköy köyü mevkisinde, Örümcek Ormanları'nda yangın çıktığını söyledi. Kendisinin de yangın bölgesinde olduğunu belirten Ayvat, coğrafi koşullardan dolayı bölgeye araç ulaşamadığını ifade etti.

"YANGINI KONTROL ALTINA ALMAKTA ZORLANIYORUZ"

Ayvat, şunları kaydetti: "Helikopter sanki benim gördüğüm şart. Yangına müdahale ediliyor. Ormanın itfaiyesi müdahale ediyor, hortumlarla, belediyenin itfaiyesi de müdahale ediyor. Ama farklı farklı noktalarda oluyor, tamamıyla rüzgar da var burada. Poyraz da öbür tarafa doğru başlayınca yavaş yavaş büyüyor. Kontrol altına almakta zorluk çekiyor arkadaşlar, sanki daha çok takviyeye, helikoptere ihtiyaç var. Rüzgar da çok olumsuz yönde etkiliyor. Yangının hızlı şekilde başka yerlere sıçramasına neden oluyor."

Kaymakan Ayvat, şu anda yangın nedeniyle tehlike altında yerleşim yeri olmadığını da sözlerine ekledi.

Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakam'dan korkutan sözler
Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Kaymakamdan korkutan sözler - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir maçında sakatlanan Neymar oyuna devam edemedi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Mehmet Topal, Avrupa kupalarındaki 100 maçına çıktı Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum