Gümüşkonaklı Gençlerin Pişmaniye Mahareti - Son Dakika

Gümüşkonaklı Gençlerin Pişmaniye Mahareti

2 yıl önce

Gümüşkonaklı gençler bir araya gelerek kendi aralarında topladıkları malzemelerle saatlerce uğraşıp pişmaniye yaparak afiyetle yediler.

Gümüşkonaklı Gençlerin Pişmaniye Mahareti, System.String[]

Gümüşkonaklı gençler bir araya gelerek kendi aralarında topladıkları malzemelerle saatlerce uğraşıp pişmaniye yaparak afiyetle yediler.


Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesindeki gençler el yapımı pişmaniye yapımında maharetlerini sergilediler. İlk önce halı sahada futbol maçı yapan mahalle gençleri daha sonra kahvehanede buluştular. Herkes evinden pişmaniye için gerekli malzemeleri getirdi ve sini etrafında toplandılar. Su, un, limon tuzu ve şekeri karıştırarak başladılar yoğurmaya ve 2 buçuk saatlik uğraşın ardından yaptıkları pişmaniyeyi hep birlikte afiyetle yediler.


Mahalle gençlerinden Hasan Say "Mahallemizde gençlerle birlikte sürekli çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Her iki günde futbol maçı yapıyoruz ve ardından toplanıp sohbet ediyoruz. Kötü alışkanlığımız yok, küçüklerimize de örnek olmak için her şeyi birlikte yapıyoruz" diye konuştu. - ESKİŞEHİR

Haber Yayın Tarihi: 07.02.2018 11:17 Kaynak: İHASon Dakika

Gelecek Partisi'nin ilk belediye başkanı Halil Kulak: Katılmak isteyen başkaları da var
Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi'nde 'prezervatif' tartışması Atatürk Havalimanı'nda sahibinden satılık yolcu uçağı