Gümüşlük Akademisi'nin "Buluşmalar"ı Harun Tekin'le Devam Ediyor - Son Dakika

Gümüşlük Akademisi'nin "Buluşmalar"ı Harun Tekin'le Devam Ediyor

22.11.2013 10:25
Gümüşlük Akademisi'nin

Tekin'in gerçekleştireceği şarkı yazma çalışmaları 25 Kasım Pazartesi günü başlıyor!

Harun Tekin'le Şarkı Yazma Çalışması Yapmak İstemez Misiniz?

İstanbul'un çağrısına kayıtsız kalmayıp Gümüşlük'te biriktirdiği enerjiyi, İstanbul'la buluşturmak için Arnavutköy'e gelen Gümüşlük Akademisi'nin "Buluşmalar"ı, efsanevi müzik grubu mor ve ötesi'nin solisti Harun Tekin'le devam ediyor! Tekin'in gerçekleştireceği şarkı yazma çalışmaları 25 Kasım Pazartesi günü başlıyor!

"Buluşmalar ve karşılaşmalar bahçesi" olarak 18 yıl önce Bodrum Gümüşlük'te hayata geçen Gümüşlük Akademisi; yerinde duramayan, yeniden gençliğini kazanan, sesleri uzak-yakın her yerde yankılanan kadim şehir İstanbul'un çağrısına kayıtsız kalamadı. Yıllardır Gümüşlük'te toplanan "enerji birikimi"ni, "enerji üretimi"ne dönüştürmek amacıyla bir ayağını da İstanbul'a koyan Gümüşlük Akademisi; Arnavutköy'de gerçekleşen "Buluşmalar"da okumak, yazmak, görmek, çizmek, dinlemek, duymak, anlamak, sezmek, daha da önemlisi tanışmak ve buluşmak isteyen herkesle bir araya geliyor.

Gümüşlük Akademisi İstanbul-Arnavutköy'de gerçekleştirilen "Buluşmalar"; 25 Kasım 2013, Pazartesi günü başlayacak "Harun Tekin'le Şarkı Yazma" çalışmalarıyla devam ediyor. Amatör şarkı yazarlarını bekleyen çalışma, şarkı yazarlığıyla ilgili temel kavramlara, şarkı yapılarına ve alandaki farklı yaklaşımlara odaklanmayı amaçlıyor. Harun Tekin'in gerçekleştireceği çalışmalar, "İyi şarkı nedir?" sorusuna yanıt ararken; popüler şarkı formları, prozodi, edebi form olarak şarkı, melodi gibi konuların yanı sıra "yeniden yazma, her yazdığına aşık olmama" gibi konulara da odaklanacak. Sonunda, her katılımcının yeni birer şarkı yazmasının hedeflendiği çalışmalar; 8 hafta boyunca her Pazartesi akşamı 18:00-21:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Müge İplikçi, Haydar Ergülen, Ümit Ünal, İdil Akoğlu, İsmail Gezgin ve Ruşen Çakır'ın da çalışma ve atölyeler düzenlediği "Buluşmalar"; Harun Tekin'in yanı sıra küçük İskender'le şiir çalışmaları ve Mario Levi'yle roman çalışmalarıyla devam edecek.

Ücret: Toplam 24 saat - 600 TL

Gümüşlük Akademisi'nin Buluşmalar ı Harun Tekin'le Devam Ediyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gümüşlük Akademisi'nin 'Buluşmalar'ı Harun Tekin'le Devam Ediyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın