Son Dakika Haberleri: AK Parti'li Belediye Başkanına Silahlı Saldırı Düzenlendi!

AK Parti'li Belediye Başkanına Silahlı Saldırı Düzenlendi!

4 ay önce

Konya'nın Çumra ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, belediye binası çıkışında önünü kesen şahsın, silahlı saldırısına uğradı. Silahlı saldırı sonrası ayağından yaralanan Oğuz, hastaneye kaldırılırken saldırgan, polis tarafından gözaltına alındı.

Konya'nın Çumra İlçe Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, silahlı saldırıya uğradı. AK Partili Belediye Başkanı Oğuz, silahlı saldırıda ayağından yaralandı. Belediye başkanı hastaneye kaldırılırken, olayla ilgili şüpheli bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.

BELEDİYE BAŞKANINA SİLAHLI SALDIRI DÜZENLENDİ

Alınan bilgiye göre, Çumra Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, belediye binası çıkışında önünü kesen B.Y'nin (46) silahlı saldırısına uğradı.

Ayaklarından yaralanan Oğuz, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Şüpheli B.Y, polis ekiplerince gözaltına alındı.

"BELEDİYE BAŞKANIMIZIN SAĞLIK DURUMU İYİ"

Konya Valisi Yakup Canbolat, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, "Çumra Belediye Başkanımıza yönelik B.Y. tarafından av tüfeğiyle bir silahlı saldırı oldu. Adi nitelikli bir olay olarak gözüküyor. Belediye başkanımızın şükür sağlık durumu oldukça iyi. Doktorlarımız biraz önce film sonuçlarını da aldı. Fail de tüfeğiyle birlikte elde. Adli işlemler, emniyetimiz ve Cumhuriyet savcımızın talimatıyla devam ediyor." diye konuştu.

"GEREKEN YAPILIYOR, GEÇMİŞ OLSUN"

Zanlının akli dengesinin yerinde olmadığına yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine Canbolat, "Bizde öyle bir bilgi var ama elimizde rapor olmadığı için şu an peşin konuşmak doğru olmaz. Gereken yapılıyor. Geçmiş olsun." dedi.

ŞÜPHELİ, EMNİYETTEKİ İŞLEMLERİNİN ARDINDAN ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte yandan şüpheli B.Y, Çumra Devlet Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından Çumra Polis Merkezi'ne getirildi. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

İlçede spotçu dükkanı olduğu belirtilen şüphelinin, evine su hattı çektirmek için Belediye Başkanı Oğuz ile tartıştığı öne sürüldü.


YORUMLAR


Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu 2. Lig Ekibi Gaziantepspor, Ligden Çekilme Kararı Aldı

Son Dakika! CHP'nin Şişli'den Aday Göstermeyi Düşünmediği Mustafa Sarıgül Partiden İstifa Ediyor