Gündem / 11 Temmuz 2017 - Son Dakika

Gündem / 11 Temmuz 2017

11.07.2017 09:01
Gündem / 11 Temmuz 2017, System.String[]

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- 15 Temmuz'un birinci yılıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehitliğe ziyarette bulunacak, 15 Temmuz şehidi Ufuk Baysan'ın kabrini ve ailesini ziyaret edecek, şehit yakınları ve gazilerle mevlide katılacak.

Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920

1- 15 Temmuz'un birinci yılı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, şehitliğe ziyarette bulunacak, 15 Temmuz şehidi Ufuk Baysan'ın kabrini ve ailesini ziyaret edecek, şehit yakınları ve gazilerle mevlide katılacak.

(Düzce/11.00/11.30/11.45/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Garnizon, Bünyan ve Yeşilhisar şehitliklerini ziyaret edecek, Hunat Camisi'nde şehitler için okutulacak mevlide katılacak, 15 Temmuz'da şehit olan Özel Harekat polisleri Cennet Yiğit ve Kübra Doğanay'ın ailelerine ziyarette bulunacak.

(Kayseri/11.00-16.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kıranköy ve Asri Mezarlık'ta şehitlik ziyareti yapacak, Büyük Camisi'ndeki mevlit programına katılacak.

(Samsun/11.00/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Fotoğraflarla 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi" sergisini açacak.

(Ankara/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Şehit Ömer Halisdemir'i kabri başında anma törenine ve "15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı" oluşturulması etkinliğine iştirak edecek, Şehit Ömer Halisdemir'in babasına ziyarette bulunacak, "Demokrasi ve Milli Birlik Konferansı"na katılacak.

(Niğde/11.00-11.45/Mersin/19.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında Hava ve Kanlıpınar şehitlikleri ile Valiliği ve Şehit Fatih Dalgıç'ın ailesini ziyaret edecek, şehitler için okutulacak mevlide katılacak.

(Eskişehir/11.30-20.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Yukarı Tekke Şehitliği'ni ziyaret edecek, şehitler için okutulacak mevlide ve 15 Temmuz Şehitler Fidanlığı'nın açılışına iştirak edecek.

(Sivas/11.00/12.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Etimesgut Elvanköy Mezarlığı'nda 15 Temmuz şehitlerinin kabirlerine ziyarette bulunacak.

(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Şenkaya ilçesi ve Erzurum merkezde şehit ailelerini ziyaret edecek, Valilik ziyaretinde bulunacak, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi'ni gezecek.

(Erzurum/10.45-18.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 15 Temmuz şehidi Umut Can Kılıç'ın kabrini ziyaret edecek.

(Ankara/ 11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Potoçari Anıt Mezarlığı'nda düzenlenecek "Srebrenitsa Soykırımı Kurbanlarını Anma Töreni"ne katılacak.

(Srebrenitsa) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM Anayasa Komisyonunda, Meclis İçtüzüğünde Değişiklik Yapılmasına Dair İçtüzük Teklifi üzerinde görüşmeler başlayacak.

(TBMM/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

EKONOMİ

1- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Malatya kayısısının Avrupa Birliği tarafından coğrafi işaret olarak tesciline ilişkin sertifika törenine katılacak.

(Ankara/ 12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye- Angola Karma Ekonomik Komisyon (KEK) teknik heyet toplantılarına katılacak.

(Angola)

3- Dünya Petrol Kongresi sürüyor

Anadolu Ajansının global iletişim sponsoru olduğu 22. Dünya Petrol Kongresi'nde, Hindistan Petrol Bakanı Shri Dharmendra Pradhan, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol, Petrol İhraç Edenler Örgütü Genel Sekreteri Muhammed Barkindo'nun da yer aldığı sektörün önemli isimlerinin katılacağı oturumlar yapılacak.

IEA'nın "Dünya Enerji Yatırımı 2017 Raporu" tanıtılacak.

(İstanbul) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- TÜİK, mayıs ayı perakende satış endeksi verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Hazine, 2 yıl (672 gün) vadeli, sabit kuponlu devlet tahvili ihalesi gerçekleştirecek.

(Ankara)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Fildişi Sahili Cumhuriyeti'nde düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Dışişleri Bakanları Konseyi 44. Toplantısı'nın kapanış oturumuna katılacak, ardından Liberya'ya resmi ziyarette bulunacak.

(Abidjan/Monrovia) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Musul kent merkezinin terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılmasının ardından gelişmeler takip ediliyor.

(Musul) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

(Sana) (Fotoğraflı-Görüntülü)

4- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/İdlib/Hama/Humus/Haseke) (Fotoğraflı-Görüntülü)

5- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

(Riyad) (Fotoğraflı-Görüntülü)

SPOR

1- Süper Lig'de 2017-2018 İlhan Cavcav Sezonu fikstür çekimi, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapılacak.

(İstanbul/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından ikinci kez düzenlenen Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde, grupların ve ön eleme turlarındaki eşleşmelerin belli olacağı kura çekimi yapılacak.

(Mies/15.00)

3- UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda 4 maç yapılacak.

(Bakü/Paola/Belgrad/Rijeka) (Fotoğraflı)

4- Avrupa 17 Yaş Altı Erkekler Voleybol Şampiyonası Finalleri sona erecek.

(Konya) (Fotoğraflı)

5- Teniste sezonun üçüncü grand slam turnuvası Wimbledon sürüyor.

(Londra) (Fotoğraflı)

6- Fransa Bisiklet Turu'na 10. etap yarışıyla devam edilecek.

(Perigueux-Bergerac) (Fotoğraflı)

ÖZEL HABER

1- "15 Temmuz'dan sonra ATM'leri parayla doldurduk"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli:

"15 Temmuz'dan sonra para çekme talebinin tamamının karşılanması noktasında bütün bankalara talimat verdik, bütün ATM'lerin parayla doldurulmasını söyledik"

"Her tarafı sömürmek ve ülkenin kaynaklarını aktarmak için çok ciddi çalışmalar yapmışlar ama şu an bütün finans kaynakları kurutulmuş durumda"

"FETÖ'nün zararının başından beri çok yüksek olduğunu söylemek mümkün. Bir kuşağı 'altın nesil yetiştiriyoruz' diye zehirlediler, beyinlerini tamamen ortadan kaldırdılar, bu milletin menfaatine değil de başka yerlere endekslediler. En büyük tahribat bu zaten"

(Erdal Çelikel/Ankara)

2- Piyasalar FETÖ ihanetinin yarasını bir yılda sardı

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin yarasını 6 ayda saran Borsa İstanbul, bu yılın ilk yarısında rekor üstüne rekor kırdı

Darbe girişimi nedeniyle Borsa İstanbul'da alım yapmaya yanaşmayan yabancı yatırımcı, sağlanan güvenle 2017'nin ilk 6 ayında 1,6 milyar dolarlık alım yaptı

Darbe girişiminin Türk lirasına faturası borsadan daha ağır oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aralık 2016'da yaptığı "dövizi olanlar satarak TL'ye dönsün" çağrısı ve TCMB'nin güven artırıcı adımları TL'nin toparlanmasını sağladı

Turkey Macro View Consulting Kurucusu Serkan Özcan:

"Türkiye son bir yılda, küresel ve jeopolitik sorunlara ve TL'nin rekor düşük seviyesine inmesine rağmen alınan tedbirler sayesinde G-20'de Asya ülkelerinden sonra en hızlı büyüyen ülke konumunu sürdürmeyi başardı"

Ziraat Bankası Ekonomisti Bora Tamer Yılmaz:

"Makroihtiyati para politikaları, klasik para politikaları ve maliye politikaları tam bir bütünleşik dahilinde ve literatüre uygun şekilde sırayla devreye alındı"

(Bekir Gürdamar/İstanbul)

3- Demokrasi mücadelesinin kadın kahramanları

FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında büyük cesaret ve mücadele örneği sergileyen kadınlar, Kurtuluş Savaşı yıllarında gösterdikleri kahramanlıklarla tarihe isimlerini altın harflerle yazdıran Nene Hatun, Şerife Bacı ve Kara Fatma'nın sancağını yere düşürmedi

Demokrasiye sahip çıkmak için cuntacılara karşı alanlara çıkan bu kadınlardan 10'u tanklara ve kurşunlara karşı göğüslerini siper ederek şehit, yüzlercesi de kahramanca mücadele vererek gazi oldukları yolda Türk demokrasisinin darbecilerin elinden kurtarılmasında önemli rol oynadı

Özel harekat komiseri Zeynep Sağır, polis memurları Sevda Güngör, Cennet Yiğit, Malatyalı ev hanımı Türkan Türkmen Tekin, çaycı Yıldız Gürsoy'un da aralarında bulunduğu farklı meslek grubu ve memleketten 10 kadın, vatanın geleceği için demokrasi mücadelesi verirken şehadete ulaştı

(Murat Paksoy/İstanbul)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında, hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Gündem / 11 Temmuz 2017

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gündem / 11 Temmuz 2017 - Son Dakika


Son Dakika

Abdülkadir Ömür'den Şenol Güneş tepkisi: Bu haberlere itibar etmeyin 20:44 Abdülkadir Ömür'den Şenol Güneş tepkisi: Bu haberlere itibar etmeyin Bülent Uygun, tatil yaptığı oteli protesto eden çevrecilere ağzına geleni söyledi 19:51 Bülent Uygun, tatil yaptığı oteli protesto eden çevrecilere ağzına geleni söyledi Ünlü oyuncu Fahriye Evcen'in sauna pozu ortalığı yıktı geçti 19:38 Ünlü oyuncu Fahriye Evcen'in sauna pozu ortalığı yıktı geçti
TURKOVAC'a yoğun ilgi! Kısa sürede 846 bin 451 kişi gönüllü olmak için başvurdu 19:22 TURKOVAC'a yoğun ilgi! Kısa sürede 846 bin 451 kişi gönüllü olmak için başvurdu Yayın ücretinin yarısını ödeyen beIN Sports ile TFF arasında ipler kopma noktasına geldi 18:40 Yayın ücretinin yarısını ödeyen beIN Sports ile TFF arasında ipler kopma noktasına geldi Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor
Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak 17:34 Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Advertisement