Gündemin Manşeti Çatalca - Son Dakika

Gündemin Manşeti Çatalca

16.02.2012 14:49
Gündemin Manşeti Çatalca

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca'yı tanıtmaya ve Çatalca Belediyesi'nin projelerini anlatmaya devam ediyor.

Başkan Cem Kara geçtiğimiz gün Tek Rumeli TV'de canlı olarak yayınlanan 'Gündem Manşet' isimli programa katıldı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara geçtiğimiz gün Tek Rumeli TV'de yayın yapan 'Gündem Manşet' programındaydı. Dünyadan, ülkemizden, yerel belediyelerden haberler; eski gazete manşetleri, kültür ve sanat haberleri, tarihte bugün köşesi, ekonomi haberleri, hava durumu ve günlük trafik bilgilerinin yer aldığı programda Çatalca'yı ve Çatalca Belediyesi'nin projelerini aktaran Başkan Cem Kara, Çatalca'nın yüzölçümü olarak en büyük ilçesi olduğunu belirterek, "İstanbul'un yüzde 19'unu, 1043 km²lik yüzölçümüyle Çatalca oluşturuyor" dedi.

İnceğiz Mağaraları, Anastosios Surları, su kemerleri gibi Çatalca'nın tarihi öğeleri hakkında da bilgiler veren Başkan Cem Kara, tarihiyle doğasıyla ve plajlarıyla Çatalca'nın güzel bir cazibe merkezi olduğunu ve İstanbul gibi büyük bir metropolün yanı başında bulunmanın büyük önem taşıdığını dile getirdi. Çatalca Belediyesi'nin projelerine de değinen Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca Belediyesi ve TOKİ ortaklığıyla yapılacak kentsel dönüşümün hem sosyal içerikli bir proje hem de deprem, sel gibi doğal afetlerde sıkıntı yaşanmaması için gerekli bir dönüşüm olduğunu söyleyerek, yeni açılan imarlarla beraber Çatalca merkezinde kendiliğinden bir dönüşümün olduğunu, ayrıca Kiptaş Erguvankent projesinin de Çatalca'nın kentsel yapısı için önemli bir proje olduğunu da dile getirerek, 6 Ocak 2011 tarihinde İstanbul Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş tarafından ilk satışların yapıldığını belirterek bu projenin de hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Yaklaşık kırkbeş dakika boyunca Çatalca'yı anlatan ve tanıtan Belediye Başkanı Cem Kara'ya program sonrasında Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Gündemin Manşeti Çatalca - Son Dakika


Advertisement