Güney Afrika Cumhuriyeti'nde işsizlik yüzde 32,5'e yükseldi - Son Dakika

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde işsizlik yüzde 32,5'e yükseldi

23.02.2021 15:01
Güney Afrika Cumhuriyeti'nde işsizlik yüzde 32,5'e yükseldi, System.String[]

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde işsizlik rakamları rekor kırarak geçen yılın son çeyreğinde yüzde 32,5'e çıktı.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde işsizlik rakamları rekor kırarak geçen yılın son çeyreğinde yüzde 32,5'e çıktı.

Güney Afrika İstatistik Ajansı, ülkenin, 2020 yılı dördüncü çeyreğine ilişkin iş gücü istatistiklerini açıkladı. Buna göre, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, 2020'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 30,8 olan işsizlik oranı son çeyrekte yüzde 32,5'e yükselerek yeni bir rekor kırdı.

Bu rakamla ülkedeki işsiz sayısı 7,2 milyonu buldu.

Ülkede 15 ila 24 yaş gençlerde işsizlik oranı yüzde 63,2'ye, 25 ila 34 yaş grubundaki oran ise yüzde 41,2'ye çıktı.

Ülkedeki farklı etnik gruplara göre yapılan dağılımda işsizliğin en fazla olduğu grup, yüzde 36,5'le kendisini "siyah" olarak tanımlayan Güney Afrikalılar oldu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi durgunluk yaşayan Güney Afrika ekonomisi, salgından sonra da kötüye gidişini sürdürmüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Güney Afrika Cumhuriyeti'nde işsizlik yüzde 32,5'e yükseldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tarım ve Orman Bakanı'ndan "Gıda fiyatları ne zaman düşer?" sorusuna yanıt Son Dakika! Erdoğan'dan "Normalleşme hangi illerden başlayacak?" sorusuna yanıt: Pazartesi günü değerlendireceğiz Sivas'ta son 7 günde korona vakası görülmeyen Suşehri ilçesinde tüm okullarda yüz yüze eğitim başlıyor Kerimcan Durmaz, Peşimde şarkısının klibinde kadın kılığına girip Sharon Stone pozu verdi Ardahanlı berber, hatalı basım 100 TL'yi 100 bin TL'den satışa sundu Yatak odasında bastığı karısı ve yasak aşkı balkondan atlayıp can vermişti! Suçlanan koca, beraat etti Yangında küle dönen evine haciz gelen Çılgın Sedat'a Demet Akalın'dan büyük destek Dolar fırlayınca Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut Merkez Bankası Başkanı'na yüklendi: Umarım anlamıştır