Güney Afrika Cumhuriyeti, suç örgütlerine karşı yeni birim oluşturdu - Son Dakika

Güney Afrika Cumhuriyeti, suç örgütlerine karşı yeni birim oluşturdu

23.11.2020 13:05
Güney Afrika Cumhuriyeti, suç örgütlerine karşı yeni birim oluşturdu, System.String[]

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde polis, yasa dışı silahlı grupların gasp, yaralama, uyuşturucu satışı ve soygun gibi faaliyetleriyle mücadele için yeni bir birim oluşturdu.

Güney Afrika Cumhuriyeti'nde polis, yasa dışı silahlı grupların gasp, yaralama, uyuşturucu satışı ve soygun gibi faaliyetleriyle mücadele için yeni bir birim oluşturdu.

Güney Afrika Cumhuriyeti Polis Bakan Yardımcısı Cassel Mathale, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ulusal Daha Güvenli Şehir Konsepti" ile başlatılan çalışma kapsamında "Güvenli Şehir İnisiyatifi" adlı birim kurduklarını ve bunun alanında bir ilk olduğunu söyledi.

Mathale, "Güvenli Şehir İnisiyatifi adlı birim, şehir güvenliğini sağlayan birimlerle bilgi paylaşımı ve koordinasyon sağlayacak." ifadesini kullandı.

Oluşturulan birimin suç örgütlerine karşı operasyon vazifesi de göreceğini aktaran Mathale, sadece şehirlerde değil kırsal bölgelerde de güvenliğin sağlanması amacıyla çalışmalar yürütüleceği bilgisini paylaştı.

Mathale, "Alınan önlemler ile gelecek 10 yıl içerisinde suç oranının yarı yarıya azaltılmasını amaçlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Güvenlik güçleri yetersiz

58 milyon nüfuslu ülkede kayıtlı 9 bin özel güvenlik şirketi ve yaklaşık 2 milyon özel güvenlik görevlisi bulunurken, bu sayı ülkenin polis ve ordu güçlerinin toplamından daha fazlasına karşılık geliyor.

Ülkede 2019, çete faaliyetlerinin en yüksek seviyede olduğu sene olarak değerlendiriliyor.

Ticaret başkenti Johannesburg ve dünyanın en güvensiz şehirleri sıralamasında 11. basamakta yer alan Cape Town'da her yıl çeteler arasındaki çatışmalarda yüzlerce kişi hayatını kaybediyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Güney Afrika Cumhuriyeti, suç örgütlerine karşı yeni birim oluşturdu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

HDP binasındaki Öcalan posterleri ifşa olunca Soylu AİHM kararını hatırlattı: Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor Annelere yarım mesai, tam maaş! İşte gerekli şartlar ABD'de restoranda kahvaltı yapan müşteri 148 TL'lik hesaba 10 bin TL bahşiş bıraktı Boşanan çiftin dedikodular üzerine yaptırdığı test herkesi şaşırttı! Bir baba iki DNA Esnaftan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 6 maddelik öneri paketi Son Dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan saldırıya uğrayan Türk gemisiyle ilgili açıklama: Kaptanla görüştüm, gemi limana yaklaşıyor Beşiktaş'ın 2 teklif birden sunduğu Hulk'tan taraftarı heyecanlandıracak mesaj: İstanbul'a gelmeye hazırım Eski dostların buluşmasında gözyaşları sel olup aktı