Güney Afrika'da ayin yapan grup sele kapıldı! 9 kişi ölürken ölürken 15 kişi de kayboldu - Son Dakika

Güney Afrika'da ayin yapan grup sele kapıldı! 9 kişi ölürken ölürken 15 kişi de kayboldu

04.12.2022 22:31

Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde şiddetli yağış sonrası taşan Jukskei Nehri'nde dini ayin yapan gruptan 9 kişi yaşamını yitirdi, 15 kişi ise kayboldu.

Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Jukskei Nehri taştı. Nehir kıyısında dini ayin yapan gruptan 9 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi ise kayboldu.

YETKİLİLERDEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Johannesburg Şehri Acil Durum Yönetim Hizmetleri Sözcüsü Robert Mulaudzi yaptığı açıklamada, "Dün gece fırtına çıktığında bir grup insan nehirde dini ayine katılıyordu" ifadelerini kullanarak, arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Mulaudzi, kayıp kişilerin fırtınanın başlaması ile bölgeyi terk etmiş olabileceğini de belirterek, belirsizliği ortadan kaldırmak için ayine katılanlarla görüştüklerini açıkladı.

BENZER BİR TAŞKIN YILLAR ÖNCE YAŞANDI

Sığ olan Jukskei Nehri'nde Kasım 2016'da meydana gelen taşkında Alexandria kentinde yüzlerce derme çatma ev sular altına kalmıştı.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Güney Afrika'da ortaokul öğrencileri, öğretmen ve polisleri rehin aldı Güney Afrika'da ortaokul öğrencileri, öğretmen ve polisleri rehin aldı Zimbabve, Güney Afrika'daki 180 bin vatandaşına, ülkeye dönüş için yardım öneriyor Zimbabve, Güney Afrika'daki 180 bin vatandaşına, ülkeye dönüş için yardım öneriyor Güney Afrika'da silahlı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti Güney Afrika'da silahlı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti

Son Dakika 3. Sayfa Güney Afrika'da ayin yapan grup sele kapıldı! 9 kişi ölürken ölürken 15 kişi de kayboldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement