Güney Doğu Anadolu'da Kültür-sanat - Son Dakika

Güney Doğu Anadolu'da Kültür-sanat

12.01.2012 10:40
Güney Doğu Anadolu'da Kültür-sanat, System.String[]

Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Ben Feuerbach" adlı oyunu Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta sahneleyecek.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Ben Feuerbach" adlı oyunu Gaziantep ve Kahramanmaraş'ta sahneleyecek.

Tankred Dorst'un yazdığı, Sema Engin'in çevirdiği ve Yurdaer Okur'un yönettiği oyunda, uzun süre akıl hastanesinde yattıktan sonra tedavi olmuş, mesleğine tutkun bir oyuncu olan Feuerbach'in, bir tiyatronun oyuncu seçmelerine gitmesi ve sonrasında yaşadıkları anlatılıyor.

Dekor ve giysi tasarımını Efer Tunç, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, müziğini Ayşe Önder'in hazırladığı oyunda, Hakan Meriçliler, Elif Şeker Saka ve Emre Ön rol alıyor.

"Ben Feuerbach" adlı oyun, bugün Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Sahnesi'nde, yarın ve 14 Ocakta ise Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi'nde izlenebilecek.

-Şanlıurfa-

Şanlıurfa'da ise bu hafta iki tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncuları, Şair Nabi Kültür Merkezi'nde "Ayının Fendi Avcıyı Yendi" adlı çocuk oyununu 14 Ocak Cumartesi günü saat 13.30'da sahneleyecek.

Yine aynı gün ve yerde Turgut Özakman'ın yazdığı "Deli Bayramı" adlı tiyatro oyunu saat 19.30'da sanatseverlerle buluşacak.

- ŞANLIURFA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Güney Doğu Anadolu'da Kültür-sanat - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Çinli şirket, dayanıklılıklarını artırmak için çalışanlarına kendi kendilerini tokatlattı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı