Son Dakika Haberleri: Güney Kore'de 20 Bin BMW Marka Aracın Trafiğe Çıkması Yasaklandı!

Güney Kore'de 20 Bin BMW Marka Aracın Trafiğe Çıkması Yasaklandı!

7 ay önce

Motor arızaları nedeniyle 40 aracın yanmasının ardından Güney Kore, geri çağrılan 20 bin BMW'nin trafikte kullanılmasını yasakladı. Araçların kontrollerini yapmayan veya trafikte kullananlar bir yıla kadar hapis cezası alacak.

Güney Kore'de 20 binden fazla BMW marka aracın trafiğe çıkmasına yasak getirildi.

GERİ ÇAĞRILAN 20 BİN BMW ARACIN KULLANILMASI YASAKLANDI

Ulaştırma Bakanlığı, ülkede geri çağrılan yaklaşık 20 bin BMW marka aracın kullanılmasının yasaklandığını duyurdu. Bu yıl motor arızalarından kaynaklı 40 BMW aracın yanması nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi. Bakanlık, geri çağrılan araçların en kısa sürede kontrolden geçirilmesi gerektiğini bildirdi.

YASAĞA UYMAYANA 1 YIL HAPİS CEZASI

Yarın başlanacak uygulama ile araçlarını kontrole götürmeyenlerin olası yangınlardan sorumlu tutulacağı ve yasağa uymayanların bir yıla kadar hapis cezası alacağı bildirildi.

GEÇEN YIL 106 BİN ARACI GERİ ÇAĞIRMIŞTI

BMW ise Güney Kore'deki araçlarda yaşanan problemin diğer ülkelerde yaşanmadığını ve sorunun üzerinde çalışıldığını açıkladı. BMW, Güney Kore'de geçen yıl 42 modelde yaklaşık 106 bin aracı geri çağırmıştı.
23 Yaşındaki Ukraynalı Kadın, TIR Şoförünün Boğazını Kesti Kadıköy'den Belediye Başkanı Adayı Olan Emre Kınay, Eleştirilere Ateş Püskürdü

Kılıçdaroğlu'nun Yüzünü Güldüren Anket! İYİ Parti-CHP Yüzde 40'ı Geçiyor